Organize hırsızlık çetesi soygunu bırakıp böyle kaçtı

İstanbul Çekmeköy’de şafak vakti çalıntı plakanın takılı olduğu minibüsle inşaat malzemelerinin olduğu bir depoya gelen organize hırsızlık çetesi, deponun alarm sistemi devreye girince apar topar kaçtı. Hırsızlardan birinin eline geçirdiği sopayla alarmı susturmaya çalışması güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 06.50 sıralarında Çekmeköy Sultançiftliği Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, başlarında şapka, ellerinde eldiven olan ve yüzleri örtülü organize hırsızlık çetesi, çalıntı plakanın takılı olduğu minibüsle inşaat malzemelerinin olduğu depoya geldi. Deponun araç girişinin kilitli olan kapısının kilidini kıran çete ardından geri manevrayla aracı içeriye yanaştırdı. Daha sonra soygunculardan biri levyeyle kepengi kaldırmasının ardından diğer çete üyeleri de kepengi kaldırdı.


Alarm devreye girince neye uğradığını şaşırdılar
Soygun devam ettiği esnada hırsızlar içeriye girdiği esnada alarm bir anda çalmaya başladı. Paniğe kapılan soyguncular, etrafa koşturmaya başladı. Kısa bir süre sonra hırsızlardan biri elinde sopa parçasıyla alarma cihazına vurmaya başladı. Cihazı susturamayacağını anlayan soyguncular ardından geldikleri araçla apar topar kaçarak kayıplar karıştı. Hiçbir şey alamadan hızla uzaklaşan soyguncular bu kez de deponun arkasında park halinde olan bir kamyona dadandı. Uzun süre kamyonun yakıt deposuyla uğraşan hırsızlar, bir şey alamayacaklarını anlayınca oradan da uzaklaştı.Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde hırsızlar depo önüne geliyor.İlk önce bahçedeki köpekleri oyalayan hırsızlar daha sonra kapıya açarak depoya yöneliyor.Bu sırada alarm çalmaya başlayınca hırsızlar ne yapacaklarını şaşırıyor. Panikle etrafa kaçan hırsızlardan biri alarm cihazına vurmaya başlıyor. Daha sonra kaçan hırsızlar bir kamyona dadanıyor.

BİZE ULAŞIN