Vatan caddesi üzerinde 1 milyon dolarlık soygun kamerada

İstanbul Aksaray Vatan caddesi üzerinde güpegündüz gerçekleşen 1 milyon dolarlık soygun kameralara yansıdı. Takip edilmemek için parayı çaldıkları minibüsün tekerleklerini bıçakla patlatan soyguncular kayıplara karıştı.

Olay geçtiğimiz günlerde Fatih Vatan Caddesi Bayrampaşa kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bir ihracat firmasının 1 milyon dolarını taşıyan minibüs silahlı 6 kişi tarafından Vatan Caddesi üzerinde durduruldu.

Soygunculardan 3'ü sürücünün tarafına geçerek sürücüyü etkisiz hale getirirken 3 kişi ise aracın diğer kapısına yöneldi. Burada araçta bulunan 1 milyon doları alan soyguncular daha sonra araçlarına yöneldi. Bu sırada soygunculardan motosikletli olanının elindeki bıçakla kamyonun tekerini patlattığı görülüyor.

Kayıplara karışan soyguncuların yakalanması için çalışma başlatılırken yaşanan olay ise başka bir aracın kamerasına yansıdı.
Görüntülerde minibüsün yol üzerinde durdurulduğu görülüyor. Bu sırada soyguncuların aracın etrafını sardığı görüntülere yansıyor. Bir soyguncunun bu arada içerisinde 1 milyon dolara bulunan para çantasını alarak araçlarına yöneldiği görülüyor. Bu sırada soyguncularda olay yerine motosikletli olanın ise elindeki bıçakla minibüsün tekerleklerini patlattığı görülüyor. Soyguncuların daha sonra olay yerinden hızla kaçtıkları görülüyor.

BİZE ULAŞIN