Aşkım için işimi bile bırakırım!

Mehmet Akif Alakurt tam bir ‘aşk adamı’ çıktı! Ünlü oyuncu, “Uçlarda yaşıyorum. Aşkım için her şeyi yaparım. Beni kendine inandırırsa mesleği bile bırakırım. Beni mutlu edecek kişinin peşinden giderim. Değecekse neden olmasın” diyor.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 10:23
ABONE OL
'Adanalı' dizisinde 'Maraz Ali'yi canlandıran Mehmet Akif Alakurt gözükara bir aşık olduğunu söyledi: Aşkı uçlarda yaşıyorum. Onun için her şeyi yaparım. Beni kendine inandırırsa mesleği bile bırakırım. Değecekse niye olmasın? Beni mutlu edecek kişinin peşinden giderim.

'Sıla'dizisiyle şöhreti yakalayan Mehmet Akif Alakurt, 'Adanalı' dizisinde canlandırdığı 'Maraz Ali' karakteriyle her rolün altından kalkabileceğini kanıtladı. "Yetenekli olduğuma inanıyorum. Kimseye göstermediğim başka yönlerim de var" diyen Alakurt, sesinin de güzel olduğunu söyledi. Oyuncu, gözükara bir aşık olduğunu da itiraf etti.

Alakurt, "Çete liderini canlandırdığım 'Maraz Ali' karakteriyle ilgili olumsuz tepki almıyorum. Hatta eski bir siyasi liderin koruma şefi, Ankara'dan gelip bana Atatürk resmi bulunan kravat hediye etti. Sonuçta oyunculukta ne oynadığın değil, nasıl yorumladığın önemli! 'Hacı' dizisinde de Hizbullah militanını canlandırmıştım ve çok konuşulmuştum." dedi.

Mankenlikten oyunculuğu geçerken zorluk çekmediğini söyleyen oyuncu, "Çelme takmaya çalışanlar oldu ama ben onlarla çok ilgilenmiyorum. Çünkü çok büyük birşey yaşanmadığı sürece kin tutmam." dedi.

SEVGİLİM BENDE KALSIN İSTERİM

Alakurt, "Sevgilimden çok şey beklerim! Benim sevgililerim de aile kavramını benimseyen, ailesi için yaşayan insanlar oluyor. Bu yüzden de benim beklentilerime çok cevap veremiyorlar ama bu durum bir yerde hoşuma gidiyor. Normalde evimde kalsın isterim. Gece kaçta gelirsem geleyim evde olsun, bir saat de olsa onu görmeyi isterim." dedi.