Facianın eşiğinden dönüldü

Kırıkkale Ekspresi, Kayaş hemzemin geçitte TIR ile çarpıştı. TIR kasasının, trenin altında kaldığı olayda, büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 12:11
ABONE OL
Kırıkkale Ekspresi, Kayaş hemzemin geçitte 14 AG 014 plakalı TIR ile çarpıştı. TIR'ın, hemzemin geçitteki uyarı sinyali çalmasına rağmen, geçmeye çalıştığı iddia edildi. Olayda, TIR'ın kassı, trenin altında kalarak bir kaç yüz metre sürüklendi. Bu esnada tren yolunun kenarındaki elektrik direklerinden 4 tanesi devrildi.

Büyük bir facianın eşiğinden dönülen olayda, ölen ya da yaralanan olmadı. Jandarmanın bölgede güvenlik önlemleri aldığı olayda yolcular otobüslerle nakledildi.

Olay sırasında, trende olan yolcular, trenin uyarı sinyalinin çaldığını, ardından büyük bir gürültü duyduklarını dile getirdi. Yolcular, büyük korku yaşadıklarını belirtti.

Yolculardan Ahmet Kocaklı, "Geçitten geçerken, tren kornaya bastı ama bir anda vurdu. Ne olduğunu bilemedik. Trenin içinde de o esnada telaş oldu. Yaralı yok. İnsanlar, elektrik tellerinin kopmuş olmasından korktu." diye konuştu. Bir bayan yolcu ise "Bir anda tren raydan çıktı diye düşündük, çok korktuk. Trenin üzerinden bu parçalar dökülmeye başladı." dedi.

Olay yerindeki bir market sahibi ise olay esnasında müşteri ile ilgilendiğini belirterek "Aniden, büyük bir gürültü duyarak dışarı çıktım." şeklinde konuştu. Market sahibi, TIR şoförünün baygınlık geçirdiğini, su ile kendine gelmesini sağladıklarını anlattı.

Öte yandan, kazanın olduğu yerin hemen karşısında çocuk parkının olması da dikkat çekti.