Sibel Turnagöl'e halası sahip çıktı

Öz babasının cenazesine katılmadığı için eleştirilen Sibel Turnagöl'e halası sahip çıktı. Gönül Turnagöl, yeğenine haksızlık yapıldığını belirterek, erkek kardeşleri istemediği için Sibel Turnagöl'ün fedakarlık yaparak babasının cenazesine katılmadığını öne sürdü. Turnagöl, ölen ağabeyinin temizlik işçisi olarak çalıştığı ve ailesinden kimseyle görüşmediği iddialarını da yalanladı.

Cuma 08.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 08.05.2009 16:52
ABONE OL
Gönül Turnagöl, babasının cenazesine katılmayıp sadece çelenk gönderen ve bu nedenle eleştirilen Sibel Turnagöl'e haksızlık yapıldığını savundu.

Turnagöl, "Ölen kişi benim ağabeyimdi. Tüm aile, çocukları ve özellikle Sibel Turnagöl kendisi ile görüşüyordu. Ağabeyim ailesine uzak bir insan değildi. İşi de gayet iyiydi. Bir araba firmasında patronun sağ koluydu, burada satış müdürüydü. Maalesef temizlik işçisi denmiş. Temizlik işçilerini küçük görmüyorum öyle bir anlam çıkarılmasın ama benim ağabeyim temizlik işçisi değildi" diye konuştu.

Açıklamalarını gözyaşları içinde sürdüren Gönül Turnagöl, ağabeyinin sefalet içinde yaşadığı iddialarını da yalanladı. Turnagöl, "Bugün bunları size söylüyorum çünkü kendisi öldü. Ağabeyimin söylemek istediklerini ben söylüyorum. Sibel'e babasının ölümünden sonra çok haksızlık yapıldı. Cenazeye gitmemesinin nedeni diğer erkek kardeşleriydi. Erkek kardeşleri Sibel'in cenazeye gelmesini istemediler. Sibel burada çok fedakarlık yaparak babasının cenazesine gelemedi. Bir tartışma bir kavga çıkar diye cenazeye gelmedi. Biz amcaları, halaları bunu rica ettik. Diğer erkek kardeşleri istemediği için tatsızlık çıkar diye gelmedi. Onun yaptığı fedakarlık maalesef yanlış aksettirildi.

Ağabeyime 73 yaşında dendi. Halbuki o 64 yaşında. Maalesef bu olaylar yüzünden üzüntümüzü yaşayamadık. İnsanlar Sibel Turnagöl'ü arayıp, "Neden babanla görüşmüyorsun" diye soruyorlar. Ailecek çok üzgünüz" dedi.