Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den 5 günlük haritalı hava tahminini öğrenmek için tıklayınız...

Pazartesi 11.05.2009 00:00
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde aralıklarla kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI
:İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan bölgelerimizde yağış anında kuvvetlice esecek.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

EGE:
Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU:
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve doğusu (Konya, Karaman, Niğde, Kayseri, Sivas ve Yozgat), Çankırı ile Ankara'nın il merkezi ve kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. ORTA ve

DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Van, Erzincan, Tunceli, Bitlis, Şırnak ve Hakkari) aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.