Çukurca'da mayın patladı: 1 şehit, 2 yaralı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Salı 12.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009 17:52
ABONE OL
Jandarma Komutanlığı ekiplerinin arazi arama tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından Çayırlı köyü yakınlarında önceden araziye döşenen mayın patladı.

Patlamada, Jandarma Komanda Er Lokman Tekin şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Yaralı askerlerin Hakkari Askeri Hastanesine kaldırıldığı, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.

ŞEHİT OLAN JANDARMA KOMANDO ER LOKMAN TEKİN'İN ADANA'DAKİ BABA EVİNDE YAS VAR

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komanda Er Lokman Tekin'in Adana'daki baba evinde yas var.

Şehit Jandarma Komando Er Lokman Tekin'in (21) Gülbahçe Mahallesi 13388 Sokakta'ki evinde, acı haberin verilmesinin ardından büyük üzüntü yaşanıyor.

Şehit erin babası Muhittin Tekin (66), oğlunun şehit olduğunu öğrendiklerinde şok yaşadıklarını söyledi. Saat 24.00 civarında polis merkezindeki bir görevlinin kendilerini çağırdığını belirten Muhittin Tekin, araçlarının olmadığını söylemeleri üzerine gelen ekip tarafından büyük oğluyla birlikte merkeze götürüldüğünü ifade etti. Tekin, merkeze götürülürken oğlunun şehit haberinin verileceğinin aklından bile geçmediğini belirterek, şöyle konuştu:

''Karakola gittiğimizde askeri görevliler vardı. Bize acı haberi verdi. Daha sonra onlarla birlikte eve geldik. Ne yapacağımı ve ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Ailemizin en küçük ferdi olan oğlumun şehit olması bizi yıktı. Oğlumla her gün telefonla konuşuyorduk. Operasyona çıkacağı zaman da bize durumu bildirip 3-4 gün süreyle arayamayacağını söylüyordu. Komşumuzun oğlu da aynı yerde askerlik yapıyordu. O da birkaç gün sonra gelip bize ondan haber getirecekti. Oğlumla telefonla görüştüğümüz zaman, askerliğinin az kaldığını ve merak etmemesini söyleyerek moral veriyorduk.''

Anne Bedriye Tekin (65) de oğlunun şehit olduğuna inanamadıklarını söyledi. Oğlunun cenazesinin görmek ve nasıl şehit olduğunu bilmek istediğini belirten Bedriye Tekin, ''Onu bana göstersinler. Cenazesini buraya getirsinler. Bu acıyla nasıl yaşarım'' dedi.

Kardeşinin şehit haberi üzerine sürekli ağlayan görme özürlü abla Gülseren Tekin de ''Kardeşim daha 21 yaşındaydı. Keşke ben ölseydim. Beni de yanına götürün. Kardeşimin tezkeresini beklerken acı haberi geldi'' diye konuştu.

Şehidin Sabancı Merkez Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından bugün Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.