Hava sıcaklığı artacak

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre hava tahminleri...

Salı 12.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009 09:27
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışlar görülecek.

HAVA SICAKLIĞI:
Ülke genelinde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR:
Kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri öğle saatlerinde parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu (Rize, Artvin, Bayburt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bölgenin doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.