Beyoğlu Adliyesi'nde 9 köstebek yakalandı

Savcı, Hacıhüsrev'de uyuşturucu çetelerine bilgi sızdırdığı iddia edilen adliyede görevli 3 personelin ifadesini aldı, 6 avukat için işlem başlattı

Çarşamba 13.05.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 13.05.2009
ABONE OL
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün Hacıhüsrev'de 3 uyuşturucu çetesine yönelik operasyonu adliyeye uzandı. Narkotik Polisleri Beyoğlu'nda bulunan Hacıhüsrev mahallesinde uyuşturucu çetelerine yönelik yaptığı operasyonlar ile ilgili sık sık sorun yaşaması ve bazı çalışmaların sekteye uğraması nedeniyle bilgi sızdırılma ihtimalini gözönüne alarak çalışmalarını bu yöne kaydırdı. Beyoğlu Adliyesi'ne gönderdiği "çok gizli" ibareli belgelerin de uyuşturucu çetelerine sızdığını belirleyen polis, savcılık izniyle 3 ayrı uyuşturucu çetesini teknik ve fiziki takibe aldı.

DİNLEMEYE TAKILDILAR

5 ay süren takipte telefon dinlemelerine bazı avukatlar ile adliye personelinin uyuşturucu satıcılarıyla yaptıkları görüşmeler takıldı. Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada polis, dün eşzamanlı operasyon için düğmeye bastı. Beyoğlu Adliyesi'nde görevli bir katip, bir odacı, bir mübaşirden oluşan 3 personelin ifadesini aldı. 6 avukat hakkında da işlem başlattı. Kendilerini avukat olarak tanıtan 5 çete üyesi ile 8 uyuşturucu satıcısının emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenildi.

Hacıhüsrev'e eşzamanlı operasyon
Polis, adliye baskınının ardından Hacıhüsrev mahallesine de eşzamanlı operasyon düzenledi. Narkotik Şube Müdürü Bülent Köksal'ın yönettiği operasyona Asayiş, Beyoğlu İlçe ve Narkotik ekiplerinden 500 polis katıldı. Helikopter destekli baskında 8 kişi gözaltına alındı.