"Uğur devam ediyor"

Hadise, yarı finalde mükemmel bir performans sergileyerek ismini finale yazdırmayı başardı.

Çarşamba 13.05.2009 00:00
ABONE OL
Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Hadise, beklendiği gibi yarı finalde mükemmel bir performans sergileyerek ismini finale yazdırmayı başardı.

Sahnede 9. sırada yer alan Hadise şık kostümü ve dansı ile izleyenlerden tam not alırken, yarı final sonunda yapılan oylamada en fazla SMS alarak finale kaldığı açıklanan ilk yarışmacı oldu. Yarı final sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte büyük sevinç yaşayan Hadise, yarışma sonrası düzenlenen basın toplantısında çektiği kurada finale 18. sırada ismini yazdırdı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hadise, finale çıkan yarışmacılar arasında ilk olarak kendi isminin açıklanmasından çok duygulandığını belirterek, "İnanamıyorum. İlk zarftan ilk olarak Türkiye'nin ismi çıktı. Sahneye çıkmadan önce çok ağladım. Ekibim de sevinçten ağlıyordu. Sahnede Türk bayrakları görünce çok duygulandım. Ama şarkıyı duyunca o duygusallığı unutuyorum ve 'show girl' oluyorum. Ancak şarkım bitince çöküyorum ve yeniden ağlıyorum" dedi.

9 rakamını uğurlu saydığını belirten Hadise, "Şimdi ise numaram 18 oldu. 9 rakamının iki katı yani. Demek ki uğur devam ediyor. Allah nazardan korusun beni ve ekibimi. Çok mutluyuz" şeklinde konuştu