Market sahibini oğlunun gözleri önünde vurdular

İstanbul’da, pompalı tüfeklerle bir marketi soyan üç kişi, hem parayı aldı hem de oğlunun gözü önünde marketçiyi öldürdü

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Türkiye Kuşadası'ndaki soygun girişimiyle sarsılırken, bir benzer olayda İstanbul'da yaşandı. Çatalca'da, girdikleri marketin kasasındaki 200 lirayı gasp eden maskeli silahlı 3 saldırgan, işletme sahibi 59 yaşındaki Hüsamettin Korkmaz'ı, oğlu Ufuk'un, "Paraları alıp gidin, ne olur bize zarar vermeyin" diye yalvarmasına rağmen pompalı tüfekle öldürdü.

ARAÇ ÇALINTI ÇIKTI

Olay, önceki gece saat 23.30 sıralarında Çatalca Çakıl Mahallesi'nde meydana geldi. Maskeli 3 kişi otomobille Hüsamettin Korkmaz ve oğlu 32 yaşındaki Ufuk Korkmaz'ın birlikte işlettikleri markete geldi. Maskeli saldırganlardan biri motoru çalışan siyah renkli otomobilde beklerken, diğer ikisi markete girdi. Saldırganlar ellerindeki pompalı tüfekleri doğrulttukları baba oğuldan para istedi. Ufuk Korkmaz, üzerinde para olmadığını, kasada bir miktar olduğunu söyleyerek, bunu alıp kendilerini bırakmaları için yalvardı. Kasadaki 200 lirayı alan saldırganlar, marketten dışarı çıktı. Ancak bu sırada kapıya doğru yönelen Hüsamettin Korkmaz'a, oğlunun gözleri önünde ateş açan saldırganlar geldikleri otomobille kayıplara karıştı. Göğsünden vurulan Korkmaz olay yerinde can verdi. Yapılan araştırmada plakaların sahte aracın da çalıntı olduğu tespit edildi. Güvenlik güçleri soyguncuların peşine düşerken, Hüsamettin Korkmaz, dün toprağa verildi.

'PARAYI ALIN BİZİ BIRAKIN' DEDİ AMA...
Babası gözü önünde öldürülen Ufuk Korkmaz yaşadığı dehşet dakikalarını şöyle anlattı: "Babam dolabın arkasında olduğu için ilk markete girdiklerinde onu fark etmediler. Babam tekrar 'Ne oluyor' diye seslenince markette iki kişi olduğumuzu anladılar ve biraz panik oldular. Ben de babamla bize bir zarar vermemeleri için soygunculara 'Bütün paramız bu. Alıp Bize lütfen zarar vermeyin' diye yalvardım. Soyguncular kasadaki parayı aldıktan sonra dışarı doğru koşmaya başladı. Babam da onların arkasından kapıya doğru yöneldi. Geriye dönen silahlı soyguncu, babamın tam önüne gelerek yakın mesafeden göğsüne bir el ateş etti. Babam yerde kanlar içinde yatıyordu ve arabada çalışır vaziyette bekleyen 3'üncü soyguncu arkadaşlarını aldıktan sonra hızla uzaklaştılar."