Vali yardımcısının gizli aşkı

Antalya Vali Yardımcısı Hasan Özhan'ın eşi, boşanma davası için verdiği dilekçede "60 yaşındaki kocam, valilik bünyesinde çalışan 36 yaşındaki bir kadınla aşk yaşıyor" dedi

Perşembe 14.05.2009
Son Güncelleme: Perşembe 14.05.2009
ABONE OL
Antalya Vali Yardımcısı Hasan Özhan hakkında 39 yıllık eşi Meliha Özhan (55), 4'üncü Aile Mahkemesi'nde açtığı boşanma davasında 6 sayfalık yaşam öyküsünü yazdı. Çarpıcı iddialarda bulunan iki çocuk annesi Özhan, 60 yaşındaki eşinin valilik bünyesindeki AB Proje Merkezi'nde AB Projeleri Koordinatörü 36 yaşındaki Fatma A. isimli kadınla aşk yaşadığını, mesajlaştığını iddia etti. Meliha Özhan, eşiyle 16 yaşındayken evlendiğini ve bu evlilikten Hakan ve Dilek isimli iki çocuklarının dünyaya geldiğini kaydetti. Özhan, 16 yaşında evlendiği için kendisinin okulunu yarım bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Meliha Özhan, Mersin'de opera sanatçısı olan oğlu Hakan'ın, 60 yaşındaki babasının Fatma A. ile mesajlaştığını ortaya çıkardığını söyledi. Özhan, "Oğlum Hakan mesajları tesadüfen okumuş. Babasının beni aldattığını öğrenince çok kızdı. Kadını arayarak babasının peşini bırakmasını istedi. Bana erkek mi yok? Babanız peşimi bırakmıyor' demiş" ifadesini kullandı.

'ÖNCE DÖVDÜ, SONRA EV ALDI'
Meliha Özhan, eşinin emrinde çalışan bir kadınla olan ilişkisini öğrendikten sonra bunu Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel ile paylaştığını söyledi. Vali Yüksel'in eşini uyardığını söyledi. Meliha Özhan, eşinin kendisini dövdüğünü de öne sürdü. Dayak olayından sonra eşinin kendisine bir ev aldığını ve ayrı bir evde tek başına yaşadığını belirten Meliha Özhan, "Eğer haciz yoluyla nafakamı alamazsam burada aç kaldım. Bu yaştan ve bunca ameliyattan sonra nerede çalışabilirim?" diyerek çaresizliğin dile getirdi. Vali Yardımcısı Hasan Özhan ise eşiyle boşanma davalarının devam ettiğini ve iddiaların yalan olduğunu söyledi. Özhan'la aşk yaşadığı öne sürülen Fatma A. da "Büyük bir iftirayla karşı karşıyayım. Bunların hepsi yalandır" dedi.