Hadise, 18. sırada sahne alacak

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 15.05.2009 19:38 ABONE OL
Moskova'da yarın yapılacak 54. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi "Düm Tek Tek" adlı parçasıyla temsil edecek Hadise, 18. sırada sahneye çıkacak.

Finalde, yarışmaya katılan 25 ülkenin sanatçılarının sahneye çıkma sırası şöyle olacak:

1. Litvanya'dan Sasha Son, 2. İsrail'den Noa ve Mira Awad, 3. Fransa'dan Patricia Kaas, 4. İsveç'ten Malena Ernman, 5. Hırvatistan'dan İgor Cukrov ve Andrea, 6. Portekiz'den Flor-de-lis, 7. İzlanda'dan Yohanna, 8.Yunanistan'dan Sakis Rouvas, 9. Ermenistan'dan İnga ve Anush, 10. ev sahibi Rusya'dan Ukrayna asıllı sanatçı Anastasia Prikhodko, 11. Azerbaycan'dan Aysel ve Arash, 12. Bosna Hersek'den Regina grubu, 13. Moldova'dan Nelly Ciobanu, 14. Malta'dan bu ülke adına yarışmaya 3. kez katılan Chiara, 15. Estonya'dan Urban Symphony, 16. Danimarka'dan Brinck, 17. Almanya'dan Alex Swings Oscar Sings, 18. Türkiye'den Hadise, 19. Arnavutluk'tan 16 yaşında yarışmanın en genç solisti olan Kejsi Tola, 20. Yarışmanın favorileri arasında gösterilen Norveç'ten Alexander Rybak, 21. Ukrayna'dan ekonomik krizi protesto şarkısıyla Svetlana Loboda, 22. Romanya'dan Elena, 23. İngiltere'den Jade Ewen, 24. Finlandiya'dan Waldo's People grubu, 25. ve son sırada İspanya'dan Soraya sahne alacak.

Finalde oylamaların yarısı SMS ile halk oylaması, diğer yarısı ise ülkelerin oluşturduğu jüri oyları ile verilecek. EBU, kazanan ülkeye önümüzdeki Eurovision'u organize edebilmesi için EBU 5 milyon İsviçre Frangı verecek. Öte yandan, EBU'nun Genel Müdürü Björn Ericsson, yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl Eurovision'un daha büyük değil, ancak daha kaliteli olacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU