İstanbul trafiğine 19 Mayıs düzenlemesi

İstanbul'da, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında "Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü" ve "Ataya Saygı ve Gençlik Yürüyüşü" programları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Cuma 15.05.2009 00:00
ABONE OL
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 16 Mayıs 2009 günü saat 10:00'dan itibaren, 24 Mayıs 2009 günü saat 08:00'den itibaren bazı caddeler trafiğe kapatılacak.

Şişli Atatürk Müzesi ile Dolmabahçe Sarayı arasındaki güzergah içinde kalan Divan Kavşağı, Yedikuyular Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapalı olacak.

Bu caddelerdeki trafiğin alternatif yollarla yönlendirildiği belirtilerek, Dolapdere'den gelen trafik yoğunluğunun Pangaltı'na, Kadırgalar'dan gelenlerin Mete kavşağına, Mete Kavşağı'na gelen akımın da Taşkışla Caddesi'ne yönlendirileceği belirtildi. Ayrıca Beşiktaş yönünden gelen sürücülerin Akaretlerden Spor Caddesi'ne, Karaköy'den gelen sürücülerin Fındıklı ışıklardan U dönüşü yaptırılarak Karaköy'e, Bayıldım Caddesi'nden gelen sürücülerin Bayıldım Altbaştan kesilerek Küçükçiftlik'e yönlendirileceği, Tarlabaşı'ndan gelen trafik yoğunluğunun Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu güzergaha, Abdulhak Hamit Caddesi'nden gelen akımın Çiçekçi Işıklardan Unkapanı istikametine, Mecidiyeköy Caddesinden gelen akımın ise Kuştepe'ye, yönlendirileceği belirtildi.

Abide-i Hürriyet Caddesinden gelen akım Ergenekon Caddesine, Mecidiyeköy Caddesinden gelen akım Kuştepe'ye, Abide-i Hürriyet Caddesinden gelen akım Ergenekon Caddesine, Ergenekon Caddesi Kurtuluş Caddesine ve Dolapdere Caddesine, Valikonağı Caddesi Abdi İpekçi Caddesine, Abdi İpekçi Caddesi Teşvikiye Caddesine ve Bayıldım Altbaşa Yönlendirilecek. Ergenekon Caddesi Kurtuluş Caddesi'ne ve Dolapdere Caddesine, Valikonağı Caddesi Abdi İpekçi Caddesine, Abdi İpekçi Caddesi trafiğinin de Teşvikiye Caddesi'ne ve Bayıldım Altbaşa yönlendirilecek.