Fabrikaya silahlı baskın: 1 ölü

fabrikada rehin aldığı kişileri serbest bıraktıktan sonra ikna edilemeyen işçinin, kalaşnikof silahla intihar ettiği belirtildi.

Pazar 17.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 17.05.2009 16:49
ABONE OL
Kayseri'de çalıştığı fabrikada rehin aldığı kişileri serbest bıraktıktan sonra ikna edilemeyen işçinin, kalaşnikof silahla intihar ettiği belirtildi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde'de bulunan bir fabrikada işçi olarak çalışan kişi, sabah saatlerinde silahla fabrikadaki 4 kişiyi rehin aldı.

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın yönetimindeki jandarma ekipleri, Salih Ergül (22) isimli işçiyi ikna etmeye çalıştı. Daha sonra Salih Ergül'ün ailesi de fabrikaya geldi. Bir süre sonra rehinleri serbest bırakan Ergül, elindeki silahla intihar etme tehdidinde bulundu.

Fabrika etrafında güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, gazeteciler de dahil görevliler dışında kimseyi fabrikaya yaklaştırmadı.

Yaklaşık 4 saat süren çalışma sonunda ikna olmayan Ergül'ün kalaşnikof marka silahla başına ateş ederek kendini vurduğu öğrenildi. Bu sırada, fabrikadan ayrılan Ergül'ün yakınları ''Oğlumuzu vurdular'' diye bağırarak bölgeden uzaklaştı.

Olay yerinde bekletilen ambulans ile Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ergül, yolda hayatını kaybetti.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Ergül'ün yakınları, sinir krizi geçirdi.

Olaydan sonra fabrikaya gelen Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, yetkililerden bilgi aldı. Olaydan sonra Vali Bilici ve diğer ilgililer gazetecilere herhangi bir açıklama yapmadı.

Salih Ergül'ün aynı fabrikada çalışan ve bir süre önce işten ayrılan bir kızla ''gönül ilişkisi'' olduğu, eylemi bu yüzden yaptığı tahmin ediliyor.
Ergül'ün olayda kullandığı kalaşnikof silahı nereden aldığı araştırılıyor.