Doğuş'un son gözdesi

Ünlü sanatçı Doğuş, yeni gözdesi olarak gösterdiği "Gölge" isimli Danua cinsi köpeğini, aşı yaptırmak için Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne getirdi.

Çarşamba 20.05.2009 00:00
ABONE OL
Akrabalarını ziyaret için geldiği Bursa'da, köpeği Gölge'yi iğneleri ve sağlık kontrolü için Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne götüren Doğuş, "İçinde hayvan sevgisi olmayanın Allah ve insan sevgisi de olmaz" dedi.

Danua cinsi köpeğin güç, asalet ve zarafetin simgesi olduğunu söyleyen Doğuş, kibar bir dev olarak bilinen köpeğinin büyüdüğünde 1 metre boya ve 80-90 kiloya ulaşacağına belirterek, "3.5 aylık köpeğin eğitimine başlayacağız. Aksi takdirde ileride kontrol etmemiz çok zor olacak" diye konuştu.

Bir süre önce pankrativ ve parazit hastalığı geçiren 3.5 aylık köpeğinin bakımını itina ile yaptığını belirten ünlü sanatçı, köpeğini öpücüklere boğdu. Ünlü sanatçı Doğuş, "oğlum" diyerek sevdiği erkek köpeğinin yüzünü yalamasına izin verdi.

Kibar dev ve domuz avcısı olarak da bilinen Danua cinsi köpeğine aşı yapıldığı sırada bakamayan, bu arada köpeğine sağlık karnesi de çıkaran Doğuş, hayvanlara olan sevgisinin sokaklarda yaşadığı dönemden geldiğini söyledi.

Hayvanları çok sevdiğini ve Gölge'nin kendisinin son gözdesi olduğunu söyleyen Doğuş, "Sevgimiz karşılıklı. İçinde hayvan sevgisi olmayanın Allah ve insan sevgisi de olmaz. Benim bu sevgim geçmişten geliyor. Sokakta yaşadığım zamanlarda onlara sığınarak ve sarılarak uyuyordum. Aşısı için buradayız. Burası Türkiye'nin en önemli hastanelerinden biri. Doktorların çok iyi ilgileneceklerini bildiğimiz için buraya getirdik. Bundan sonra da hep buraya getireceğiz. Hayvan sevgisi çok farklı bir duygu. Köpekleri,
kedileri, kuşları çok seviyorum. Benim için çok önemli ve ayrı bir yerleri var" dedi.

"DİZİ VE SİNEMA PROJELERİM VAR"

Çalışmalarından vakit ayırarak Bursa'daki akrabalarını da ziyaret ettiğini anlatan Doğuş, "Yoğun bir şekilde çalışmalarım devam ediyor. Albüm çalışmalarından sonra vaktim oldu ve Bursa'ya geldim. Sinema ve dizi çalışmalarım da var. Akrabalarımı ziyarete ettim. Halamlar, amcamlar burada. Biraz da kafa dinlemek istiyorum. Çünkü İstanbul'a her gittiğimizde çalışıyoruz, kafa dinleyemiyoruz" diye konuştu.

Ünlü sanatçı Doğuş, köpeği Gölge'nin tedavisinin tamamlanmasının ardından hastaneden ayrıldı.