Mesut Engin'e Darülaceze sahip çıktı

Türk sinemasına yıllarını veren ancak işsizlik ve yalnızlık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Yeşilçam'ın ünlü ismi Mesut Engin'e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü sahip çıktı.

Çarşamba 20.05.2009 00:00
ABONE OL
Türk sinemasına yıllarını veren ve birçok yapımda başrol oynayan aktör Mesut Engin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü'ne yerleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde tiyatro sanatçısı Mehmet Esen ve Mustafa Turan tarafından Taksim İlk Yardım Hastanesi'nin önünde bitkin bir halde bulunan Mesut Engin'e kapılarını açan Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü, Engin'i odasına yerleştirdi. Engin, geçmişte kalan zor günleri de ilk ziyaretçilerine anlattı.

Kayışdağı Darülaceze'nin kendisi için yepyeni bir başlangıç olduğunu belirten Mesut Engin, bundan sonraki yaşamını erkek Darülaceze sakinlerinin kaldığı Zümrüt sitesinde sürdürecek.

OTOBÜS DURAĞINDA ÖLÜMÜ BEKLEYEN BİR YEŞİLÇAM AKTÖRÜ

Uzun yıllardır sokaklarda, otobüs duraklarında esnafın yardımları ile yaşama mücadelesi verdiğini ve bu nedenle çeşitli hastalıklar yaşadığını söyleyen Engin, son dönemde ise tamamen yaşama sevincini yitirdiğini ve artık ölümü beklemeye başladığını ifade etti.

Zamanın karşı konulmaz acelesine yenik düştüğünü ve yeniden yaşama tutunmasına katkıda bulunan herkese minnettar olduğunu söyleyen Engin, en kısa zamanda kendini toparlayacağının sözünü verdi.

MESUT ENGİN'İN YEŞİLÇAM'A ADIM ATIŞ ÖYKÜSÜ

Aydın'ın Söke ilçesinde dünyaya gelen Mesut Engin, 1973 yılında Ses Dergisi'nin açtığı bir yarışmada birinci olarak Yeşilçam'a ilk adımını attı.

1973 - 2002 yılları arasında birçok filmde başrol ve yardımcı oyuncu olarak rol alan Mesut Engin, ayrıca bu dönemde mankenlik ve fotomodellik de yaptı.

Mesut Engin'in rol aldığı filmlerden bazıları: 'Sevmek' 'Yedi Evlat İki Damat' 'Tuğrul', 'Özleyiş', 'Yazık Oldu Yarınlara' ve 'Teşekkür Ederim Büyükanne'.