"Mütevaziliğine hayran kaldım"

Bahadır Karakaş, New York'ta taksisine binen ünlü model Adriana Lima'ya övgüler yağdırdı.

Cumartesi 23.05.2009 00:00
ABONE OL
New York'ta taksi şoförlüğü yapan ve arabasına binen dünyanın bir numaralı top modeli Adriana Lima'dan ücret almayan Bahadır Karakaş, bu jesti ile geçtiğimiz hafta sonu Türkiye'de gündeme gelmişti. Ünlü modelin en çok alçak gönüllülüğüne hayran kaldığını aktaran Karakaş, "Bu kadar şöhret sahibi birinin bir taksi şoförü ile son derece mütevazi sohbet etmesine işin doğrusu hem şaşırdım hem de sevindim." dedi.

Türkiye'de Acun Ilıca'nın sunduğu "Var mısın, Yok musun?" programına katılması için Adriana Lima'nın aracı olduğu Türk genci, ünlü model ile arasında geçen sohbeti Cihan'a anlattı. Türkiye'de bir anda üne kavuşan Karakaş amacını "Türk insanının vefasını, iyiliksever ve de güzel ahlak sahibi olduğunu göstermekti." diye açıkladı.

Manhattan'ın Down Town olarak adlandırılan semtinden Midtown'daki ikametgahına kadar ünlü modeli götüren taksici Karakaş, top model ile hem yol boyu hem de yaşadığı apartmanın önünde yarım saat sohbet ettiklerini söyledi.

Lima'nın taksisine kız arkadaşı ile birlikte bindiğini kaydeden Karakaş, "Benim onu hemen tanımama şaşırdı" dedi. Israrla modelin taksi ücretini vermeye çalıştığına vurgu yapan Karakaş, kendisinin ise Türkiye'ye gitmesi ve Türk insanına gösterdiği sevgiden dolayı ücreti almadığını söyledi. Taksi ücretinin de fazla bir miktar tutmadığını kaydeden Karakaş, "Bir insan o para ile Manhattan'da karnını dahi doyuramaz. O kadar azdı." diye konuştu.

BANA 'ÇOK ŞEKERSİN VE KİBARSIN' DİYE İLTİFAT ETTİ

Karakaş, ünlü model ile arasında geçen diyalogu ise şöyle özetledi:

"Taksime binince 'Merhaba Adriana' dedim. O da bana 'Nasıl beni tanıdın?' diye sordu. Ben de onu hem Acun'un programından hem de model olmasından dolayı tanıdığımı söyledim. Sonra da ona, daha önce Fifty Cent, Christina Aguilera gibi ünlü sanatçıların 'Var mısın Yok musun?' programına katıldığını ancak Türk insanının özellikle kendisini çok sevdiğini söyledim. Benim sözlerim çok hoşuna gitmiş olacak ki sohbetimiz boyunca bana 'çok şekersin ve kibarsın' diye iltifat etti. Hatta geçtiğimiz ay Acun'un eşi ile birlikte Miami'ye geldiğini ve hep birlikte tatil yaptıklarını anlattı."

'Var mısın Yok musun' yarışmasına kendisinin de başvurduğunu ancak hiçbir cevap alamadığını ünlü modele anlattığını belirten Karakaş şöyle devam etti: "Bu sözümün üzerine benden iletişim bilgilerim ile ismimi aldı. Acun'u arayacağını ve programa çıkabilmem için yardımcı olacağını söyledi. Ama işin doğrusu ben bunu yapacağına hiç ihtimal vermemiştim."

Türkiye'de birçok gazeteye konu olan Bahadır Karakış, yaklaşık sekiz yıldır Amerika'da yaşıyor. Taksi şoförlüğünden önce emlakçılık ve Manhattan'da bulunan dünyanın en pahalı mağazalarından olan Prada'da çalışan Karakaş, bu vesile ile birbirinden ünlü birçok isimle tanışma imkanı bulmuş. Karakaş, çalıştığı mağazaya alış-veriş için gelen Hollywood'un tanınmış aktörlerinden Keanu Reeves, Hugh Jackman, top model Kate Moss, Sezen Aksu gibi daha birçok ünlü ile tanışma imkanı bulmuş.

KİBİR NAMINA UFACIK BİR DAVRANIŞINI GÖRMEDİM

Sezen Aksu'nun insan sevgisini kendisini etkilediğini aktaran Karakaş şunları ekledi: "Ancak Lima'daki alçak gönüllülük çok ayrı. Kibir namına ufacık bir davranışını görmedim. Bir insanın bu kadar genç yaşta hem dünya genelinde ünlü olacak hem de böylesine mütevazi olacak! Çok şaşırdım gerçekten de."

Ünlü top modelin 12 Haziran'da doğum günü olduğunu aktaran Karakaş, "Kendisine çiçek yaptırıp göndereceğim. Yaptığı jesti hayatım boyunca da asla unutmayacağım" dedi.