Fişi çekilecekken komadan uyandı

16 yaşındaki Ahmet'e önce kemik kanseri teşhisi konuldu. Bir bacağı kesildi. Sonra komaya girdi. Tam ümitler tükenmişken, komadan çıktı

Pazartesi 25.05.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
İstanbul'da yaşayan 16 yaşındaki Ahmet Arı önce top oynarken sol bacağı kırıldı ve bu bacağına 3 kez platin takıldı. Daha sonra kemik kanseri tanısı konulan Yenibosna Halid Ziya Uşaklıgil İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ahmet'in sol bacağı kalçasından kesildi. Talihsiz gencin sağlık sorunları bununla da kalmadı... Bir süre önce de kaptığı bir enfeksiyon yüzünden komaya giren Ahmet için doktorlar bile ümitsiz konuşuyordu. Hatta ailesi gözyaşları içinde mezar yerini bile hazırladı.

ANNESİ "FİŞİ ÇEKELİM" DEDİ

Ama Ahmet bir mucizeyi gerçekleştirdi ve komadaki 12'nci günde hayata yeniden "Merhaba'' dedi. Ardı ardına gelen hastalıklar yüzünden bu yıl sadece 6 gün okula gidebilen Ahmet'in tedavisi üstlenen Dr. Türkan Şanlıer ve Dr. Uğur Erol, "Ahmet'in yaşının genç olması, hayata tutunması bizi güçlendirdi. Uyguladığımız her tedavinin karşılığını aldık. Şimdi oldukça iyi, yakında taburcu edeceğiz'' derken, Ahmet Arı'nın en büyük üzüntüsü de bir daha top oynayamayacak olması... Bir an önce iyileşip okuluna ve arkadaşlarına kavuşmak istiyor. Baba Şahin Arı, ise eşi Fatma Arı'nın, oğlu acı çekmesin diye bir ara fişinin çekilmesini bile istediğini belirterek, "Allah oğlumuzu bize bağışladı. Bir mucize gerçekleşti. Çok mutluyuz" dedi. Ahmet'in tedavisi, Medical Park Sağlık Grubu Kanser Hastanesi'nde devam edecek.