Yardım için durunca öldüler

Bariyerlere çarpan otomobile yardım için duran araçların arasına, arkadan gelen bir başka otomobil daldı. Kazada ikisi yardım için duran üç kişi öldü, iki kişi yaralandı

Pazartesi 25.05.2009
ABONE OL
İstanbul TEM Otoyolu'ndan Başakşehir istikametine giden Seylan Ayhan'ın kullandığı otomobil, önceki gece 02.30 sıralarında Mahmutbey İSTOÇ mevkisinde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Sürücü Ayhan yaralanırken, araçta bulunan Ramazan Karaköse, Volkan Coşkun ve Mehmet Coşkun, kazayı yara almadan atlattı. Yaralı kazazede için olay yerine ambulans istendi.

İKAZA RAĞMEN DURMADI
Bu sırada aynı yöne giden bir başka otomobildeki Melih Katman (22) ile eniştesi Ferdi Turgut, kazazedelere yardımcı olmak için araçlarından indi. Ambulans beklenirken, kazadan yara almadan kurtulanlarla, yardıma gelenler, ikinci bir kazayı engellemek için trafiği yavaşlatarak çevre güvenliği almaya çalıştı. Ancak ikinci kazanın meydana gelmesi engellenemedi. Yasemin Ö.'nün kullandığı otomobil, ikazlara rağmen kaza yerindeki kalabalığın arasına daldı. Meydana gelen ikinci kazada, kendilerine çarpan otomobilin altında bir süre sürüklenen Ramazan Karaköse ile Melih Katman olay yerinde, Ferdi Turgut ise hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan Yasemin Ö. ile Serdar Demir de ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. Rami'de toptancılık yaptıkları öğrenilen Katman ile Turgut'un olay yerine gelen yakınları sinir krizleri geçirdi. 2 saat boyunca trafiğe kapanan TEM otoyolu, kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından tekrar açıldı.