Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 02.06.2009 09:19
Güncelleme: Salı 02.06.2009 09:29
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu, Karabük, Kastamonu, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, zamanla iç ve doğu bölgelerimizde kuzey ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli Bursa, Bilecik ve Balıkesir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeybatısı parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Kastamonu ve Karabük çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

DOĞU ANADOLU: Doğusu ile zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ile Van'ın kuzey ve doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...