Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük hava tahminleri...

Çarşamba 03.06.2009 09:26
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009 00:00
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra Trakya, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden sonra Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın güney ve batısı ile Ege bölgesinde 2 ila 4 derece azalacak, kuzey, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu'nun Batısı ile Batı Karadeniz'de zaman zaman kuvvetlice esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Ülkemizde gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde görülecek olan yağışların Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Trakya ile gece saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyıları (İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla'nın kıyı kesimleri) parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla Göller yöresi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur, Antalya'nın iç ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusu (Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kayseri, Niğde) parçalı bulutlu, öğle saatlerinden kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu), gece saatlerinden sonra Zonguldak ve Bartın çevreleri parçalı çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat ve Çorum çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.