Kampustaki hayalet fişliyor!

KTÜ'de, eylemci öğrencilerin fotoğrafları mektupla ailelerine gönderiliyor Öğrencilere ceza veren rektörlük, mektupla ilgileri olmadığını belirtiyor

Salı 03.06.2009
Güncelleme: Salı 02.06.2009
ABONE OL
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencileri, kampustaki bir 'hayalet' tarafından önce fişlenip resimleniyor, sonra da bu fotoğraflar bir mektupla birlikte ailelere gönderilerek "Çocuklarınıza dikkat edin" deniliyor. Rektörlük de öğrencilere bu doğrultuda ceza veriyor. Ancak rektörlük, ailelere giden mektupla bir ilgileri olmadığını belirtiyor. KTÜ'de bir süredir 'Öğrenci Kolektifi' üyeleri, Rektör İbrahim Özen'i uygulamaları nedeniyle protesto ediyor. Bunun üzerine rektörlük, 30 öğrenci hakkında soruşturma açıp, okuldan uzaklaştırma, kınama gibi cezalar verdi.

'İSİM BENZERLİĞİ'
Eylem yapan ve KTÜ 'Öğrenci Kolektifi'ne üye 7 öğrencinin ailesine üniversite postanesinden, Mehmet Öztürk adıyla birer mektup gönderildi. Öğrencileri yasadışı sol ve bölücü grup üyesi gösteren 'hayalet' Mehmet Öztürk, öğrencilerin eylemde çekilmiş fotoğraflarını da aynı mektupla ailelere yolladı. Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Elektronik Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışan Mehmet Öztürk, ismin tamamen benzerlikten kaynaklandığını belirterek, "Benim böyle bir olayla ilgi ve alakam yoktur" dedi. KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen de kimsenin KTÜ adı altında böyle bir mektup yazmaya hakkı olmadığını söyleyerek, "Biz mektup yollamadık" ifadesini kullandı.