5 yıldır evlat acısı çeken aileden destek ziyareti...

Perşembe 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
Biri kızını, diğeri ise oğlunu 2 ayrı korkunç cinayete kurban verdi. Aynı kaderi yaşayan ve çocuklarının katilleri henüz yakalanmayan gözleri yaşlı anne ve babalar, bir araya gelerek, yaşadıklarını paylaştı. 18 yaşındaki liseli Münevver Karabulut, yaklaşık 3 ay önce feci şekilde öldürüldü. Katil zanlısı halen kırmızı bültenle aranan Hayyam Garipoğlu'nun yeğeni Cem ise yakalanamadı. 19 yaşındaki Burak Şengöçen de tam 5 yıl önce üniversite hayalleri kurarken "kız meselesi" yüzünden ünlü avukat Fikret Aslan'ın oğlu Serhat Aslan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Aradan geçen süreye rağmen Serhat Aslan da yakalanamadı.

ONLARIN DA ÇOCUKLARI VAR

Münevver Karabulut'un annesi Nagihan ile babası Süreyya Karabulut, önceki gün kendileriyle aynı kaderi paylaşan Burak Şengöçen'in annesi Zuhal ve babası Murat ile bir kafede buluştu. SABAH muhabirinin tanıklık ettiği buluşmada acılı aileler, "Vali Güler, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile Adalet Bakanı'nın çocuklarının kılına zarar gelse dünyayı yıkarlar. Onların çocuklarına bir şey olsa bir saatte failleri adalete teslim edilir. Bizim suçumuz ne? Yardım edin" diyerek isyan ettiler.

BABALAR EL ELE

Münevver'in babası Süreyya Karabulut, cinayetin ardından katil zanlısının yakalanması için bir dakika bile oturmadığını herkesin kapısını çaldığını anlattı. Oğlunun acısıyla yıkılan Murat Şengöçen'in elini tutarak da "İnşallah çocuklarımızın katili bulunacak. El ele vererek bu vicdansızlığı unutturmayacağız" diye konuştu. Kader dostu olan acılı anneler ise, cep telefonlarının ekranlarına koydukları çocuklarının resimlerini birbirlerine gösterip, katil zanlılarının yakalanması için dua ettiler. 14 yıldır MS hastası olan anne Karabulut, olaydan önce kendi yaptığı resimleri Zuhal Şengöçen'e göstererek, "Kızımın acısını resimlere bakarak söndürüyorum" dedi.