'Çakma Terim'den kolbastılı kutlama

Adana'da, mimikleriyle Fatih Terim'e benzetilen polis memuru Faruk Çelebioğlu'nun çalıştırdığı futbol takımı, turnuvanın şampiyonu oldu

Perşembe 05.06.2009
ABONE OL
Adana Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Alay Komutanlığı'nın bu yıl 2'ncisini düzenlediği "Gençlik Turnuvası"nın finalinde, teknik direktörlüğünü polis memuru Faruk Çelebioğlu'nun yaptığı Çelebioğlu takımı şampiyon oldu. Saha kenarındaki performansıyla Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e benzetilen ve arkadaşlarının "Çakma Terim" diye çağırdığı Faruk Çelebioğlu, kupayı son zamanların modası "Kolbastı" oynayarak kutladı. Emniyet Müdürlüğü grubundan Çelebioğlu takımıyla, Jandarma grubundan Havutlu Lisesi futbol takımını finalde karşı karşıya getiren şampiyonluk maçı Gençlik Stadı'nda yapıldı.

TRİBÜNLER DOLDU

Final maçını Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek, İl Emniyet Müdürü Arif Akkale, İl Jandarma Alay Komutanı İzzet Cura, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da izledi. Protokolün dışında yoğun bir seyirci topluluğu da stadı doldurdu. Köprübaşı Polis Merkezi'nde görevli polis memuru Faruk Çeblebioğlu'nun soyadını verdiği Çelebioğlu takımı karşılaşmayı 3-0 kazanarak kupanın sahibi oldu.

YARI FİNALİ İŞTE BÖYLE İZLEMİŞTİ
FİNAL
maçını saha kenarında heyecan içinde seyreden ve verdiği tepkiler yüzünden Fatih Terim'e benzetilen polis memuru Faruk Çelebi'nin takımı, final maçında fırtına gibi esti. Zaman zaman oyuncularına da bağırdı. Çelebioğlu takımı, ilk yarının sonlarına doğru attığı golle soyunma odasına 1-0 önde gitti. İkinci yarıya adeta fırtına gibi giren mavi beyazlı ekip, rakibini 3-0- yenerek şampiyon oldu. Hakemin bitiş düdüğüyle birlikte Faruk Çelebioğlu ile oyuncuları "Kolbastı" müziği ile eşliğinde sahanın ortasında kupayı kutladı.