Sinemalarda bu hafta

Terminatör: Kurtuluş, kıyamet günü yaşandıktan sonra, 2018 yılında geçiyor. Serinin yeni filminde dünyayı dolaşan Terminatör ordusu, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları yakalayıp öldürüyor. Evet, makineler kontrolü ele geçirmiş durumda ama bakalım insanoğlu bu filmde ortadan kaldırılacak mı? Haftanın diğer filmleri Aşk Uğruna, Peşinde Ölüm Var ve Körlük.

Cuma 05.06.2009 09:22
Güncelleme: Cuma 05.06.2009 09:55
ABONE OL
* Gösterimdeki filmlerin seanslarını görmek ve filmlerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için TIKLAYIN

Terminatör: Kurtuluş
(Terminator Salvation)
Tür:
Bilim kurgu, macera, aksiyon
Yönetmen: McG
Oyuncular: Christian Bale, Anton Yelchin, Bryce Dallas Howard, Moon Bloodgood, Sam Worthington, Helena Bonham Carter.

Kıyamet sonrası bir Terminatör ordusu dünyayı dolaşmakta, terk edilmiş şehirlerde ve çöllerde saklanan insanları yakalayıp öldürmektedir. Ama hayatta kalan insanlardan oluşan küçük grupların organize olarak kurduğu direniş hareketi, yeraltı sığınaklarında saklanmakta ve fırsat bulduğunda kendilerinden sayıca çok üstün düşman kuvvetlerine saldırmaktadır.


Körlük (Blindness)
Tür: Gerilim, romantik, dram
Yönetmen: Fernando Meirelles
Oyuncular: Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover, Gael Garcia Bernal.

Körlüğe neden olan bulaşıcı bir hastalıktan etkilenenler, eski bir akıl hastanesinde karantina altına alınırlar. Koğuşlardan birinde kalan bir grup insan, yiyecek stoku üzerindeki kontrolü ele geçirir ve silahla diğerlerinden değerli eşyalarını talep etmeye başlarlar. Ancak hastalıktan etkilenmediği halde, kocasının peşinden kendini karantinaya aldıran bir kadın, oradaki yedi yabancıya kılavuzluk eder.


Aşk Uğruna (Pour Elle, Anything For Her)
Tür: Dram, romantik, gerilim
Yönetmen: Fred Cavaye
Oyuncular: Vincent Lindon, Diane Kruger, Lancelot Roch, Olivier Marchal, Hammou Graia, Liliane Rovere, Olivier Perrier.

Lisa ve Julien'in mutlu bir evlilikleri vardır ve oğullarıyla birlikte sakin bir hayat yaşamaktadırlar. Fakat Lisa bir sabah cinayet iddiasıyla polis tarafından tutuklanır ve 20 yıl hapis cezasına mahkûm edilir. Karısının suçsuz olduğuna inanan ve onu bu durumdan kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapmaya karar veren Julien çılgın bir plan hazırlar.


Peşinde Ölüm Var (Du Saram Yida)
Tür: Korku, gerilim
Yönetmen: Ki-hwan Oh
Oyuncular: Jin-seo Yun, Gi-woong Park, Ki-woo Lee.

Genç bir kız ailesinden birçok kişiyi ve arkadaşlarını hayal edilemeyecek kadar acımasız yöntemle öldüren bir lanet tarafından izlenmektedir. Genç kız lanet tarafından kurban edilmeden önce bu canice gizemin ardındaki sırrı bulmaya çalışmaktadır.