'Sabıkalı' servis şoförü ölüm getirdi

İzmir'de bir öğrenci servisi çok yakından takip ettiği yakıt tankerine arkadan çarptı. Kazada servisteki 9. sınıf öğrencisi Seniha Nur Demirtuğ hayatını kaybetti

Cuma 06.06.2009
ABONE OL
İzmir'de aşırı hız yapan öğrenci servis minibüsü, kırmızı ışıkta bekleyen yakıt tankerine çarptı. Kazada, 1 öğrenci öldü, 7 öğrenci ve bir öğretmenin de bulunduğu 11 kişi yaralandı. Kaza, dün sabah Sasalı Ahmet Piriştina caddesindeki piknik alanı önünde meydana geldi. İzmir Anadolu Öğretmen Lisesi'nin servisini yapan Ceyhan Özkanca, yönetimindeki servis minibüsüyle, yakın takipte bulunduğu ve kırmızı ışıkta bekleyen tankere arkadan çarptı. Çarpışmanın etkisiyle orta kapısı tankerin arkasına sıkışan minibüsteki öğrencilerden 9. sınıf öğrencisi Seniha Nur Demirtuğ (14), ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Servis minibüsündeki öğretmen Ezgi Oral, öğrenciler İsmail Özyurt, İdris Kazazlar, Kardelen Kıraç, Aylin Türk, Hilal Altınbaş, Melis Durmaz, Gözde Gürsoy, Aslıhan Bağcı, okul personeli Nevin Gezici ile sürücüsü Özkanca yaralandı.

10 YILDA 27 TRAFİK CEZASI ALMIŞ

Servis sürücüsünün, 10 yılda 27 trafik cezası aldığı, bunlardan ikisinin ise, dün kazanın oluşmasındaki başlıca faktörlerden biri olan "yakın takip"ten kaynaklandığı tespit edildi. Kızının ölüm haberini alan astsubay baba Köksal Demirtuğ sinir krizi geçirdi.