Karısını taciz eden arkadaşını öldürdü

Eyüp'te Mehmet F. isimli koca, beş yıllık eşine "Senden hoşlanıyorum" mesajları atıp, sözlü tacizde bulunan arkadaşına kurşun yağdırdı

Cumartesi 07.06.2009
Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
İstanbul Eyüp'te Mehmet F. adlı koca, eşini cep telefonu mesajıyla taciz ettiği ileri sürdüğü arkadaşını kurşunlayarak, öldürdü. Taciz mağduru Hülya F., "Bana üç aydır 'Senden hoşlanıyorum. Kocandan boşan evlenelim' diye mesaj atıyordu" dedi. Cinayet, Eyüp İlçesi, Çırçır Mahallesi'ndeki Mehmet ve Hülya F. çiftinin oturduğu dairede meydana geldi: Selam Aktaş, 5 yıl önce arkadaşı Mehmet F.'yle akrabası olan Hülya F.'yi tanıştırarak, evlenmelerine aracılık etti.

'KOCANDAN BOŞAN'
İddiaya göre Selam Aktaş, 3 ay önce Hülya F.'nin cep telefonuna "Senden hoşlanıyorum" yazılı mesajlar gönderdi. Mesajların artmasından dolayı bunalan genç kadın, cep telefonu numarasını değiştirdi. Ancak, bu değişikliğe rağmen mesajların ardı arkası kesilmedi. Selam Aktaş, son kez Hülya F.'ye, "İkimizde mantık evliliği yaptık. Kocandan boşan. Söz, ben de boşanacağım. Seni seviyorum" içerikli bir mesaj attı. Mesaja karşılık alamayan Selam Aktaş, bu kez arkadaşının evine giderek sözlü tacizde bulundu. Yaklaşık 3 ay süren tacizlerin sonunda genç kadın önceki gün durumu eşine anlattı. Çılgına dönen koca, evinde olduğunu öğrendiği Selam Aktaş'ı kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Polis, karı-kocayı gözaltına aldı. Hülya F. ifadesinde, "Beni sevdiğini söylüyordu. İkimiz de mantık evliliği yaptık, kocandan boşan. Ben de boşanacağım, evlenelim, diyordu" diye konuştu.