Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 09.06.2009 07:23
Güncelleme: Salı 09.06.2009 09:07
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgelerimiz ile zamanla Karadeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölge geneli parçalı bulutlu, Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla doğusu çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Artvin, Gümüşhane, Bayburt) ile Rize ve Hopa çevreleri öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...