Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Çarşamba 10.06.2009 07:14
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 08:56
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam ilk saatlerde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır), Kütahya, Uşak, Denizli, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Sivas çevreleri ile yarın (Çarşamba) ülkemizin kuzeydoğu bölgeleri, Göller yöresi, Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: İç ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı az bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Muğla ve Aydın'ın doğu ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu, zamanla bölgenin batısı ile Doğu Akdeniz'in iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir, Konya, Sivas ve Ankara'nın batı ilçeleri (Beypazarı, Nallıhan, Polatlı, Haymana, Güdül, Ayaş) ile akşam saatlerinde Ankara il merkezinin güney ve batısı kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu'nun güney ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Artvin, Gümüşhane, Bayburt) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Kuzeydoğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Tunceli ve Erzincan) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Kars çevrelerinde sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...