139 tek taşla kayıplara karıştı

Nişanlıma yüzük alacağım bahanesiyle kuyumcuya giren hırsızın 2 tabla altını alarak kaçması saniye saniye güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Kuyumcu sahiplerini altın bakma bahanesiyle oyalayan şapkalı hırsız, kaşla göz arasında 139 tek taş yüzüğü çalarak kayıplara karıştı.

Perşembe 11.06.2009 16:00
ABONE OL
Sultançiftliği'nde bulunan bir kuyumcuya öğle saatlerinde müşteri kılığıyla gelen hırsız, nişanlısına tek taş yüzük alacağını söyleyerek yüzüklere baktı. Bu sırada ölçü olarak belirlediği ipi bankonun arkasında duran kuyumcuya uzatan şahıs, masa üzerine çıkartılan 2 tabla tek taş yüzüğü bir süre incledi. Kuyumcunun bir anlık boşluğunu fırsat bilen hırsız 2 tabla iiçindeki 139 tek taş yüzüğü alıp kaçtı. Hırsızlık anı güvenlik kamaresı tarafından saniye kaydedildi.

Kapının önünde çalışır halde bekleyen ve içerisinde diğer hırsızın bulunduğu araca binen şapkalı şahıs hızla olay yerinden uzaklaştı. Durumun farkına varan dükkan sahipleri araca yetişmek istese de başaramadı.

Olay anını anlatan mağaza sahibi Abdullah Yıldırım, biranlık dalgınlıklarına geldiğini ve şapkalı şahsın bir müşteri gibi yaklaştığını ve kendilerine yüzük ölçüsü için hazılanmış bir ip uzattığını söyledi.

Kendilerinin şahsın durumundan şüphelenmediklerini de belirten Yıldırım, biranlık dalgınlıklarını fırsat bilen hırsızın hızla araca binerek kaçtığını dile getirdi. Zararlarının 20 bin YTL olduğunu da ifade eden Yıldırım, 139 adet tek taş yüzüğün çalındığını ve konuya ilişkin polise gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi.

Güvenlik kamerası görüntülerini alan polis konuyla ilgili soruşturma başlattı.