Eski komandoyu kurtaran tesadüf

Spor salonunda kalp krizi geçiren eski SAT'çı Kaygusuz'u, orada spor yapan doktor Yazıcıoğlu fark etti ve hastaneye götürüp stent taktı

Emekli SAT komandosu Osman Nuri Kaygusuz (45), 28 Mayıs akşamı İstanbul Ataşehir'deki bir spor salonuna gitti. Arkadaşlarıyla basketbol oynadığı sırada aniden fenalaşarak yere yığıldı. Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi'nin Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Mehmet Vefik Yazıcıoğlu aynı yerde spor yapıyordu. Yere düşen Kaygusuz'un kalp krizi geçirdiğini anlayan Yazıcıoğlu, bir eczaneden ilaç alıp geri dönerken ambulans çağırdı. Hastaneyi de arayarak anjiyo ekibinin hazırlanmasını istedi. Bir damarı yüzde 99 tıkalı çıkan Kaygusuz'a stent takıldı. Yazıcıoğlu'nun tüm bunları 20 dakikada yapmasıyla hayata dönen Kaygusuz şimdi sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürüyor.

KAPALI ECZANEYİ AÇTIRDI

Uzman Dr. Yazıcıoğlu tezadüfler zincirini şöyle anlattı. "O gün spordan vazgeçip eve gitmiştim. Ama akşam yemekten kalkıp salona gittim. 10 dakika sonra olay meydana geldi. Saat 21.30 sıralarıydı. Eczaneler kapalıydı. Kapalı bir eczane gördü ama eczacı içeride sayım yapıyordu. Kendimi tanıtıp kapıyı açtırdım. Raporla verilmesi gereken ilaçları alıp hastaya yutturdum. O sırada ambulans geldi. EKG çekmeden anjiyo yaptım. Ardından tıkalı olan damara stent taktım. Hepsi 20 dakika sürdü."

BİZE ULAŞIN