İstanbul'da ÖSS'ye girecek özürlülere ücretsiz servis

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), 14 Haziran Pazar günü ÖSS'ye girecek özürlülere ücretsiz servis hizmeti verecek.

Perşembe 11.06.2009 00:00
ABONE OL
Konuya ilişkin yapılan açıklamada, İstanbullu özürlülerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve hayat standartlarını yükseltmek için çalışmalarını sürdüren İSÖM'ün, bu yılki ÖSS'de İstanbullu özürlüler için ücretsiz servis hizmeti vereceği bildirildi.

İSÖM'ün ücretsiz servis hizmetinden yararlanmak isteyen ve önceden arayarak başvuruda bulunan özürlülerin, İSÖM servisleriyle evlerinden alınarak sınava girecekleri merkezlere götürüleceği ifade edilen açıklamada, özürlülerin sınav sonunda yine aynı servislerle evlerine ulaştırılacakları kaydedildi.

Açıklamada, toplu taşıma araçlarını kullanamayacak durumda olan özürlülerin yararlanabileceği bu hizmetle, sınav stresi yaşayan özürlü adayların toplu taşıma sisteminde karşılaşacakları olası sorunların da önüne geçilmesinin hedeflendiği ifade edildi. Açıklamada, İSÖM'ün ücretsiz servis hizmetinden yararlanmak isteyen İstanbullu özürlülerin ''Alo 153''ü arayarak ön kayıt yaptırmaları, ev adresi ve sınava girecekleri merkezlerin bilgilerini bırakmalarının yeterli olacağı bildirildi.

ÖZÜRLÜ VE YAŞLILARA ÜCRETSİZ ULAŞIM

2007 yılında İSÖM tarafından hayata geçirilen Özürlü ve Yaşlı Ulaşım Servisi'nin, kurulduğu günden bu yana 129 bin 965 İstanbullu özürlüye ücretsiz ulaşım hizmeti verdiği ifade edilen açıklamada, şu an itibariyle 105 araçla günde ortalama 350 özürlüye hizmet sunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, eğitim, kamu hizmetleri, alışveriş, cenaze, sosyal etkinliklerin (park, düğün, spor, sinema, tiyatro) ise ücretsiz ulaşım servisinden en fazla yararlanılan faaliyet alanları olduğu belirtildi.