Teksas gibi çatışma: 5 yaralı

Cuma 12.06.2009 21:06
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 21:09
ABONE OL
Fatih'te, iki kişi arasında başlayan sözlü tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda, vücuduna kurşun isabet eden 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Melek Hoca Mahallesi, Uzunyol Sokak'ta meydana gelen olayda, mahalleden Taşoluk'a taşınan Mustafa T., eski mahallesini ziyarete geldi. Sokak içinde yürürken daha önce kavgalı oldukları ileri sürülen Taşkın A. ile karşılaşan Mustafa T, bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı.

Kavganın büyümesi üzerine taraflar silahlarını çekti. Görgü tanıklarının iddialara göre yarım saat süren çatışmada, Mustafa T.(42), Taşkın A. ve o sırada olay yerinden geçtikleri ileri sürülen, Anılcan K.(14), Melika A.(16), Mehmet T.(18), vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralılar, çevredeki vatandaşların da yarımı ile Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ve Özel 29 Mayıs Hastanesi'ne kaldırıldı. Sokağın giriş ve çıkışlarını güvenlik şeridi ile kapatan polis ekipleri, olay yerinde inceleme yaptı. Olay yerinde 20'nin üzerinde boşkovan tespit edildi. Silah seslerini duyduklarını söyleyen vatandaşlar, çatışmanın yaklaşık yarım saat sürdüğünü belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.