Genç yetenekler sertifikalarını aldı

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği gösteri sanatları kurslarında eğitimlerini tamamlayan 19 bin genç yetenek Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'dan sertifikalarını aldı.

Cumartesi 13.06.2009 13:55
ABONE OL
Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi"nde; başta Solfej-koro, keman, tambur, ud, kanun, klarnet, ney, kaval, bağlama, kemençe, gitar, şan piyano, flüt, fotoğraf, resim, tiyatro, bale-modern halk dansları ve ritim dersleri verildi.

Bir yıl süren eğitimleri sonucunda, yarınların sanatçıları olma yolunda büyük adım atan öğrencileri ünlü sanatçı büyükleri de yalnız bırakmadı. Programa katılan sanatçılar arasında Umut Akyürek, Seyyal Taner, Pınar Altınok, Latif Doğan, Esat Kabaklı, Sami Aksu ve Bedirhan Gökçe de bulundu. Ünlü müzik yapımcısı Şahin Özer ise İsrailli sanatçı Aliki ile birlikte genç sanatçıların bu anlamlı gününde yalnız bırakmadı.

Sanat camiasının duayenlerinden olan Seyyal Taner sahnede minik öğrencilerin sevgi seliyle karşılaştı. Taner, seslendirdiği şarkı ile eski performansından bir şey kaybetmediğini izleyenlere gösterdi. Yine konuklar arasında Bedirhan Gökçe duygu dolu bir şiir seslendirdi. Pınar Altınok ise Yüce Önder Atatürk"ün çizmiş olduğu yolda ilerlediklerinin en somut kanıtı olarak minik öğrencilerin sanata olan düşkünlüğünün bu geceki atmosferin apaçık bir kanıtı olduğunu vurguladı. Altınok, bu ortamı sağlayan Başta Belediye Başkanı Aziz Yeniay olmak üzere öğretmen ve anne babalara çok teşekkürlerini iletti.

Öte yandan ünlü müzik yapımcısı Şahin Özer ile programa katılan İsrailli sanatçı Aliki"nin seslendirdiği İmparator lakaplı İbrahim Tatlıses"in "Bebeğim" şarkısını Türkçe seslendirmesi büyük beğeni topladı.