Hayırsever işadamı ve komşusu kuyuda öldü

Bağ evindeki kuyuyu kontrol ederken aşağı düşen Manisalı hayırsever Turgut Kalaycı ve yardıma koşan Haşim Bozkurt zehirlenerek can verdi

Cumartesi 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde hayırsever Turgut Kalaycı ve arazi komşusu Haşim Bozkurt indikleri su kuyusunda zehirlenerek öldüler. İşadamı Turgut Kalaycı, önceki akşam Turgutlu Acıbadem'deki üzüm bağına gitti. Burada geçen yıl kapattığı 15 metre derinliğindeki su kuyusunun kapağını yeniden açan işadamı, aşağıya inip incelemek istedi. Ancak dengesini kaybeden işadamı, aşağıya düştü. 76 yaşındaki Kalaycı'nın yardımına, arazi komşusu Haşim Bozkurt (55) yetişti. Yardım için aşağıya inen Bozkurt, zehirli gaz nedeniyle fenalaşınca yeniden yukarıya çıkarak çevredekilerden yardım istedi. Bu arada da yeniden kuyuya indi.

GAZDAN ETKİLENDİLER

Ancak gazdan etkilenen Bozkurt ve Kalaycı zehirlendi. İtfaiye ekipleri, 1.5 saat süren çalışma sonunda Kalaycı ile Bozkurt'un cesetlerini çıkardı. Hayırseverliğiyle tanınan Turgut Kalaycı 2002-2003 yıllarında kantinini işlettiği Turgutlu Lisesi'ne 250 bin TL harcayarak 20 derslikli ek bina yaptırmıştı. Kalaycı Manisa'daki huzurevinin üç ve dördüncü katlarının inşasını üstlenmiş, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin su sondaj çalışmalarının masraflarını karşılamıştı.