Üçüncü kez hayata döndü

Balıkesir'de yaşayan evli ve iki çocuk babası 47 yaşındaki Alaaddin Bilgiç, geçirdiği bir dizi talihsiz olay nedeniyle 3 kez ölümle burun buruna geldi ve üçünde de kurtulmayı başardı.

Salı 16.06.2009 15:53
ABONE OL
Evinin bahçesindeki otları temizlerken, kazayla kendini yakan ve 2 ay yanık tedavisi gören Bilgiç, daha sonra beyin damarlarında baloncuk oluşması nedeniyle ameliyata alındı. Hastalığının aradan 1.5geçtikten sonra düşüp kafasını çarparak beyin kanaması geçiren Bilgiç, daha önce ameliyat olduğu İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3. kez hayata ''merhaba'' dedi.

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı operasyon sonrası sağlığına kavuşan Alaaddin Bilgiç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini çok şanslı hissettiğini söyledi.
Kerime Bilgiç ise eşinin yıllar önce bahçede topladığı çöpleri yakarken alevin üzerine sıçraması sonucu yanmaya başladığını, 2 ay yanık tedavisi gördüğünü, bu olayın ardından ikinci kez beyin ameliyatı geçirdiğini ifade ederek, ''Şanslıymışız ki eşim bugün hala hayatta'' dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Özcan Binatlı, Balıkesir'den gelen hastanın doğru zamanda ameliyata alındığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Hastamız, bir süre önce beyin damarlarındaki baloncuğun patlamasıyla beyin kanaması geçirmişti. Anjiyosunu çektik ve ameliyat ettik. Aradan 1,5 sene geçti. Oğlu aradı ve 'Babam düştü, beyin kanaması geçiriyor, getirelim mi?' dedi. Gelmesiyle birlikte acil ameliyata girdik. Beyin zarıyla kemik arasında epidural hematom denilen kanama gerçekleşmiş. Ameliyat ettik ve birkaç gün içinde taburcu olacak.''