Şamdan Plus için meslek değiştirdiler

Çarşamba 18.06.2009
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009
ABONE OL
Şamdan Plus, 5'inci yıl özel sayısında mesleklerinde öne çıkmış ünlülerin hayallerini de gerçekleştirdi. Dergi, reklamcı Alinur Velidedeoğlu, müzayedeci Turgay Artam, işletmeci Celal Çapa, modacı Siren Ertan Çarmıklı gibi ünlü isimlerin hayallerindeki meslekleri öğrenip, birkaç saatliğine de olsa o mesleği yapma şansı verdi. Moda editörü ve oyuncu Ece Sükan, "Ressam olmayı, sanatçı olabilmeyi çok isterdim" dedi.

UÇMA İSTEĞİ DEDE MİRASI
Uçma isteğinin dedesinden geçtiğini belirten modacı Siren Ertan Çarmıklı, şunları söyledi: "Babam, dedemin 1920'li yıllarda kendini göklere ve uçak kullanmaya adadığını söylerdi. Tüm çocuklar otomobil hayali kurarken, ben uzay aracımın hayalini kurardım."

'ÇENEM KUVVETLİDİR AMA'
Hep hâkim ve avukatlara ilgi duyduğunu söyleyen işletmeci Celal Çapa, çevresinden kimsenin bu konulara eğilimli olmadığını ifade etti. Çenesinin kuvvetli olduğunu da vurgulyan Çapa, "Bu meslekte başarılı olacağımı düşünürdüm. Kısmet olmadı" diye konuştu.

DERS ALIYOR
Müzisyen Kerem Görsev, hayalinde tek meslek olduğunu açıkladı. Haftanın iki günü Amerikalı bir hocadan, Yunan, Mısır ve Roma mitolojisi dersi aldığını belirten Görsev, sözlerine şöyle devam etti: "Eğer sanatçı olmasaydım, büyük ihtimalle arkeolog olurdum. Çok ilgiliyim bu konularda. Henüz bir kazıya katılmadım ama en büyük isteğim bir gün yapılan bir kazıya katılabilmek."