Çapkın'a ilk soru Münevver cinayeti

İstanbul'un çiçeği burnunda emniyet müdürü, Münevver cinayeti ile kamera kaydının 35 gün sonra bulunması sorularını yanıtladı: Katili yakalamayı kim istemez ki

Perşembe 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Kantar Polis Merkezi'nde emniyet müdür yardımcılarıyla birlikte oturduğu sırada yeni görev yerini telefonla Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'dan öğrendi.

'GEVŞEMEK YOK'
Yeni görev yerinin belli olmasından sonra Münevver Karabulut cinayeti ile ilgili sorularla karşılayan Çapkın, "En alttan en üst rütbedekine kadar her polisin Münevver Karabulut'un katilini yakalamayı çok istediğini biliyorum. Katili yakalamayı kim istemez ki" dedi. Çapkın, Münevver Karabulut cinayeti ve kamera kaydının 35 gün sonra bulunması sorularına ise "Her kentte çözülememiş büyük cinayetler vardır. Biz de çözülmesi için aynı çabayı göstereceğiz" dedi. Başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü'ne teşekkür eden Çapkın, bu güvene layık olmak için olağanüstü çalışacağını söyledi. Çapkın İstanbul'da 1 Mayıs'ta orantısız güç kullanıldığı iddiaları ile ilgili, "Celalettin Bey ve Valimiz en doğrusunu yapmaya çalışmışlardır. Daha derinlemesine değerlendirme yapmak ve 1 Mayıs'ı değerlendirmek için şimdi konuşmak için erken, bu doğru olmaz" diye konuştu. Görev süresinin dolmasına 20 ay kaldığı hatırlatılan Hüseyin Çapkın, "Hiç gevşemeden aynı tempoyla devam edeceğiz" dedi.