İnşaatın yanındaki gerilim hattı öldürdü

İnşaatta kalıp söken Bülent Kaşıkçı'nın elindeki 1.5 metrelik levye, terasın yanından geçen gerilim hattına değdi. Kaşıkçı yaşamını yitirdi

Cuma 20.06.2009
ABONE OL
Adana Seyhan mahallesi Mezbahana yolu üstünde bulunan evde önceki akşam meydana gelen olayda, inşaat ustası Bülent Kaşıkçı, ablasının yaptırdığı evin kalıplarını sökmek için çalışmaya başladı. Üç katlı binanın terasına çıkan bir çocuk babası Kaşıkçı, 1.5 metrelik demir levye ile kalıpları sökerken, levye terasın yanından geçen yüksek gerilim hattına değdi. Levyenin hatta değmesiyle birlikte Kaşıkçı akıma kapıldı.

"BEBEĞİNİ GÖREMEDİ"
Kaşıkçı'nın yakınları hemen 112 Acil Servis'i aradı. Olay yerine gelen ambulans görevlileri Kaşıkçı'nın elektrik çarpması sonucu öldüğünü belirledi. Kardeşinin ölümünden kendisini sorumlu tutan abla Zahide Kaşıkçı, "Onun bebeleri vardı. Doğmamış çocuğunu göremedi. Onun yerine ben ölseydim" diye ağıtlar yaktı. Eşinin ölümüyle yıkılan 8 aylık hamile Ebru Kaşıkçı da sinir krizleri geçirdi. Vatandaşlar, "Yüksek gerilim hattı evin bu kadar yakınından geçer mi?" diye tepki gösterdi.