Baba kucağında yaşam yolculuğu

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde, ''Babalar Günü''nde dünyaya gözlerini açan bir bebek, annesini emmemesinden kaynaklanan sağlık sorunu nedeniyle, ambulans botla Çanakkale'ye getirildi.

Pazartesi 22.06.2009 11:59
ABONE OL
Edinilen bilgiye göre, adada yaşayan Süleyman Saygın'ın eşi bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumundan sonra emzirilmesi gereken bebek, annesini ememeyince ailesinin isteğiyle Çanakkale'ye sevk edildi.

Hastane yetkililerinin ''Tele Sağlık'' ekibine bilgi vermesinin ardından bebek, Gökçeada'da konuşlandırılan ''Sağlık-11'' adlı ambulans botla Çanakkale'ye götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Doğumun üzerinden henüz 1 saat geçmişken babası Süleyman Saygın'ın kucağında ilk deniz yolculuğuna çıkan bebek, yaklaşık 1 saat süren yolculuğun ardından Çanakkale'ye ulaştı.

Bebeğin sağlık yolculuğuna, yine Gökçeada Devlet Hastanesi'nde yüksek tansiyondan kaynaklanan beyin kanaması şüphesiyle tedavi altına alınan ve daha sonra durumunun ağırlaşması üzerine Çanakkale'ye gönderilmesi kararlaştırılan Ayşe Taşbaş (44) da katıldı.

Babalar gününde ilk kez baba olma duygusunu yaşayan Süleyman Saygın, bebeğini kendilerini Çanakkale'de karşılayan sağlık ekibine vermeyip, hastaneye kadar kucağında taşıdı.
Bebek ve Tabaş, Çanakkale Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.