Hastane koridorunda doğum yaptı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde hamile bir kadın hastane koridorunda tüm hastaların şaşkın bakışları arasında doğum yaptı.

Pazartesi 22.06.2009 17:11
Güncelleme: Pazartesi 22.06.2009 17:27
ABONE OL
Yüksekova ilçesine bağlı Uzunkara köyünde iken doğum sancıları başlayan 6 çocuk annesi Fatma Fırat (35), kocası Baki Fırat tarafından özel araç ile Yüksekova Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastanede doktor ve diğer sağlık çalışanları aranırken, sancısı artan kadın daha fazla dayanamayıp tüm hastaların şaşkın bakışları arasında koridorda 7. çocuğunu doğurdu.Doktor ve ebe müdahalesi olmadan koridorda doğum gerçekleşirken, hastanenin temizlik görevlileri, bebeği alıp doğumhaneye götürdü. Kanla dolan hastane koridoru da yine temizlik görevlileri tarafından temizlendi. Fatma Fırat'ın kocası Baki Fırat ile bu duruma şahit olanlar, hastaneye ve doktorlara tepki gösterdi.

Olayla ilgili açıklama yapan Başhekim Vechi Oduncu, Fatma Fırat'ın doğum yaptığı sırada personelin öğle yemeğinde olduğunu, bu doğumun gelirken araçta veya başka bir yerde de olabileceğini; kendilerinin ve doktorların bir ihmalinin söz konusu olmadığını söyledi.