Avrupa Yakası'ndan güldüren son

6 yıldır ilgiyle izlenen "Avrupa Yakası" dizisi dün akşam yayınlanan son bölümüyle ekranlara veda etti.

Perşembe 25.06.2009 12:29
Güncelleme: Perşembe 25.06.2009 15:21
ABONE OL
Dizinin final bölümünde Cem Davran, Tamer Karadağlı, Emel Sayın, Melis Birkan ve Cem Yılmaz konuk oyuncu olarak yer aldı.

Makbule'nin kına gecesinde toplanan kızlar arasından birinin banyoda yaptığı hamilelik testini çöp kutusuna attğı ortaya çıktı. Kapıcının eşi banyoda pozitif sonuçlu bir hamilelik testi bulduğunu söyleyince işler karıştı. Herkes kimin hamile olduğunu merak etmeye başladı. Aslı hamile olduğunu açıklamak zorunda kaldı fakat banyodaki testin kendisine ait olmadığını söyledi. Bunun üzerine Aslı dışında başka kimin hamile olduğu tekrar merak konusu oldu. Gelişen olaylar sonucunda hamile olan kişinin Osman'ın evleneceği kız olduğu ortaya çıktı.

SÜRPRİZ KONUKLAR FİNAL BÖLÜMÜNE RENK KATTI

Cem Davran Makbule'nin yıllardır kullandığı ve piyasadan kaldırıldığını duyduğu Mrs.Titiz markalı temizlik ürününün sahibi Altan isimli, titizlik hastası bir adamı oynadı. Bu komik adam ile Makbule arasındaki titizlik muhabbeti hiç umulmayan bir hal aldı. Burhan ile evlenmek üzere olan Makbule, sürpriz bir kararla Altan'a gitti. Ancak Altan gay olduğunu açıklayınca Makbule Burhan Bey'e geri döndü.

Tamer Karadağlı ise dizinin gazete büfesinin olduğu meşhur sokağında dilenci rolünde izleyenlerin karşısına çıktı. Dursun, garip dilenciye kafayı taktı. "İnsanlara hayal satıyorum" diyerek para isteyene para, aşk isteyene aşk hayali satan bu ilginç dilenciyi bir restoranda takım elbise içinde gören Dursun, ne olduğunu anlayamadı. Ancak dizinin sonunda, Osman Aslı'yı vuracakken dilenci sanılan Karadağlı'nın sivil polis olduğu ve Osman Koçarslanlı'yı yakalamak için peşine düştüğü anlaşıldı.

Melis Birkan, dizide kendi kimliğiyle yer aldı. Volkan'ın muhallebici dükkanına gidenBirkan, 'Issız Adam'da oynayan kız kafedekilerin bir hayli dikkatini çekti. Bu arada Burhan'a küçük bir oyun oynayan Fatoş, Yaprak, Tanrıverdi ve Şahika, Melis Birkan'ın da oyuna katılmasıyla izleyenleri hayli güldürdüler. Burhan'ın 'Issız Adam' filmini izlemediğini farkeden Tanrıverdi, filmin ıssız bir adada geçtiği yalanını uydurdu. Burhan, Melis Birkan'ın yanına gidip ıssız adadaki film çekimini sordu. Kızların göz kırpmalarından durumu anlayan Birkan, ıssız adada çekim yaparken çekimlerde kullandıkları maymunların daha sonra beynini yedikleri ve asıl korkunç olanın katil karıncaların ekipten bazılarını yemesi ve yerlerine geçen yerlilerin de ışıkçıları yemesi olduğu hikayesini uydurdu. Burhan hikayenin doğru olmadığını anlayınca çok bozuldu. Melis Birkan, muhallebicidekilere 'Hoşçakalın' diyerek rolünü tamamladı.

Cem Yılmaz da dizide kendi kimliğiyle yer aldı. Hamile olmasına rağmen işini aksatmadan sürdüreceğini göstermek isteyen Aslı, Cem Yılmaz'dan röportaj için randevu aldı. Yılmaz ile kafede röportaj yapmaktan vazgeçen Aslı, ünlü şovmeni eve getirdi. Burhan, AROG'un korsanını izlemeye kalkıştığı anda Cem Yılmaz'ın arkasındaki koltukta oturduğunu görünce çok şaşırdı. Burhan ve Cem Yılmaz arasındaki sohbet, Aslı'nın hiç hoşlanmayacağı bir duruma yol açtı. Burhan'ın kendi üslubuyla yaptığı espriler, "Kaç para götürdün AROG'tan" gibi patavatsız soruları nedeniyle Cem Yılmaz'la aralarından sürtüşme yaşandı. Bu arada AROG'un korsanını imzalatmaya çalışan Burhan'ın tavrı üzerine Cem Yılmaz, korsana karşı tavrını sert bir şekilde ortaya koydu. Burhan'ın "Seni yukarıya çıkardığımız gibi indirmesini de biliriz. Televizyondaki gibi değilsin sen hiç" şeklindeki sert çıkışlarına dayanamayan Cem Yılmaz, röportaj yapmadan evi terketti.

Emel Sayın ise Nişantaşı'nda dolaşırken diziye girdi. Muhallebi dükkanına gelen Emel Sayın, Volkan'ın isteğini kıramayarak el izini vermeye razı oldu. Ancak çimentoya elini basan Emel Sayın, beton donunca zor durumda kaldı. Olaya çok üzülen Volkan'ın haline dayanamayan Emel Sayın, kızkardeşi Aslı'nın düğününde bir şarkı söyleme teklifinde bulundu. Emel Sayın, düğün sahnesinde seslendirdiği şarkılarla ekran başındakilere müzik ziyafeti çekti. Düğünde sahneye çıkan Volkan'ın sesini beğenen Emel Sayın, Volkan'a "Senin albümünü ben yapacağım söz" dedi.

Dizide bir süre önce hayatını kaybeden Gazanfer Özcan ve diziden ayrılan Hümeyra da unutulmadı. Tahsin ve İfot'a Aslı'nın yeniden Cem'le evleneceği ve hamile olduğu haberini Volkan verdi. Dayı olacağı için çok mutlu olan Volkan, kızkardeşine yaptığı bu iyiliğin karşılığında albümü için Aslı'dan para aldı. Gemiyle seyahat eden anne babanın gemiden ayrılıp düğüne yetişme imkanı olmadığı ve Norveç'e indiklerinde uçakla Türkiye'ye gelmeyi planladıkları ekran başındakilere duyuruldu.

Yeniden barışan Burhan ve Makbule ise düğünü bedavaya getirmek için Aslı ve Cem'in nikahına dahil oldular. İki düğün birarada yapıldı. Ancak düğün fotoğrafları çekilirken köşeden kaçan kişinin Burhan olduğu ortaya çıktı. Burhan, arkasına bile bakmadan koşarak nikahtan önce düğünü terketti. Burhan'ın kaçtığı anlaşılınca ortalık karışırtı ve tam o karışıklık içinde ekranda 'SON' yazısı belirdi. Daha sonra "6 yıldır her Çarşamba bizi konuk ettiğiniz için teşekkürler" yazısı ekrana geldi. Bu teşekkürün ardından 6 yıl boyunca diziye giren çıkan bütün karakterler, oyuncular tek tek ve kısa kısa görüntülerle anıldı. Bir süre önce kaybettiğimiz Gazanfer Özcan ve diziden ayrılan diğer oyuncu Hümeyra'nın, ellerinde kadeh olan görüntüleri ekrana geldi.