Ailece adam kaçırıp fidye almak istediler

Eskiden çalıştığı firmanın muhasebe müdürünü kaçırıp 200 bin dolar fidye isteyen baba, üç çocuğu ve 2 arkadaşı yakalandı

Cumartesi 27.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 27.06.2009
ABONE OL
İstanbul Bağcılar'da kredi kartı borcu gün geçtikçe artan Mustafa C., daha önce kendisine yardımda bulunan eski patronunun sahibi olduğu firmanın muhasebe müdürünü kaçırma planı yaptı. Planını çocuklarına ve arkadaşlarına anlatan Mustafa C., muhasebe müdürü Şerafettin A.'yı evinin önünden kaçırdı.

PAZARLIKLA FİDYEYİ DÜŞÜRDÜ

Daha sonra işyerinden tanıdığı yönetici Nedim K.'yi arayarak "Muhasebe müdürü elimizde, ölmesini istemiyorsanız 200 bin doları hazırlayın" dedi. Polisle irtibata geçen Nedim K. zaman kazanmak için fidyecilerle pazarlık yapıp parayı 100 bin dolara düşürdü. Fidyeciler paranın Şenay C. adına bir banka hesabına yatırılması talimatını verdi. Mustafa C.'nin kızları Şenay C. ve E.C. şubeye gittiğinde polisin talimatıyla "Öğleden sonra gelin" cevabını alınca, eve dönüp babalarına durumu anlattı. İki kardeşi takip eden polis adresi saptadı. Kardeşler tekrar bankaya giderken, polis muhasebeciyi kurtardı. Mustafa C. ve kızı Şenay C.'nin daha önce fidye istedikleri firmada çalıştığı belirtildi. Adliyeye çıkarılan 6 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.