109'luk Fıdda Nine rakıyı bıraktı

Altı ay öncesine kadar günde yarım litre boğma rakı içen 109 yaşındaki Fıdda Nine, sağlığıyla gençlere taş çıkartıyor

Pazar 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
Antakya Merkeze Bağlı Yukarıdöver köyünde kızları Edibe Kilisli (72) ve en küçük kızı Fatma Elmas (65) ile yaşayan 109 yaşındaki Fıdda Burgaç, sağlığıyla gençlere taş çıkartıyor.

TORUNUNUN ÇOCUĞUNU GÖRDÜ
Ölen kızı Cemile'nin dışında yaşayan kızları Edibe ve Fatma ile 80 yaşındaki oğlu Ali Burgaç ile 75 yaşındaki oğlu İbrahim Burgaç ve 69 yaşındaki Yusuf Burgaç'ın onlarca torunu olduğunu anlatan Fıdda Nine "Bazı torunlarımın çocuklarını bile görmek nasip oldu" dedi. Ailesinden 4 kuşak gören Fıdda Nine'nin damadı, kayınvalidesinin uzun yaşamasını doğal yiyecekler tüketmesine bağladı. 6 ay öncesine kadar günde yarım litre yöreye özgü üretilen boğma rakı içen Fıdda Nine, çocuklarının zoruyla güç de olsa rakıyı bıraktı. Şekerli yiyecekleri de çok seven Fıdda Nine çikolata yiyerek rakıyı unutmaya çalışıyor.

KATARAKT ÇIKTI!

Damadı Mehmet Elmas 109 yaşına kadar doktor yüzü görmeyen kayınvalidesinin günde bu kadar içmesine rağmen sağlıklı kalmasının doktorları şaşırttığını anlatarak "Bir yıl önce hastaneye gittik. Sadece sağ gözünde katarakt çıktı" dedi.