'Anne olmadan önce deliydim, duruldum'

atv'de 'Unutulmazlar' dizisinde rol alan Sinem Öztufan anne olunca hayatının değiştiğini söyledi

Pazar 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
Eski Türkiye güzeli Sinem Öztufan, Sarp adını verdiği bir bebek dünyaya getirerek anne oldu. atv ekranlarında seyirciyle buluşan "Unutulmazlar" dizisinde rol alan Öztufan başrolü Serhan Yavaş, Özlem Yılmaz, Fikret Hakan'la paylıyor. İki kız kardeşin aynı adama âşık olmasıyla başlayan dizide kardeşlerden 'Melda'yı canlandıracak. Sinem Öztufan'la dizi ve hayatı üzerine konuştuk:

Bir yıl aradan sonra yeni dizi ile ekranlardasınız... Dizideki Melda karakterinden bahseder misiniz?
Melda, işkolik, ailesine yardımcı olan sağlam ve güçlü bir karakter... Ailenin en güçlü kişisi diyebilirim. Aynı zamanda Harun'a da çok âşık...

Diziler yoğun tempolu ve uzun soluklu oluyor. Bu süreçte bebeğinizi çok özleyeceksiniz...
Sarp'a annem bakıyor. Çekime giderken onu uyutuyorum, sonra evden çıkıyorum. Şu anda sekiz aylık. İki saat ara verdiklerinde eve gidip geliyorum. Emzirilme dönemi de geçtiği için özlüyorum tabii. Sesini duyunca gözlerim doluyor.

Anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?
Anne olmadan önce çok deliydim. Kendimi düşünmeden hareket ederdim. Mesela araba kullanışım bile değişti. Çok hızlı araba kullanırdım. Şimdi beni bekleyen bir minik yavrum var. Ona göre trafikte temkinli gidiyorum. Daha olgunlaştım durgunlaştım.

Bu diziyi kabul etmenizdeki en büyük etken nedir?
Hikâye çok güzel ve kadronun iyi olması beni etkiledi. Senaryo da gerçekten çok içime sindi. Bir buçuk yıl aradan sonra bu işi kabul ettim. Hamileyken sette olduğum rüyalarıma giriyordu. Kendimi iyi hissettikten sonra birkaç proje geldi ama en iyisi gerçekten buydu.