İstanbul'da dolu sürprizi

Öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış ve dolu yaşamı felç etti. Bazı semtlerde su baskınları olurken, kentte bugün de yağmur bekleniyor

Pazartesi 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
Yaz sıcaklarının iyice bunalttığı İstanbullular dün yağmur sürprizi ile karşılaştı. Sağanak yağmur ve dolu yaşamı aksatırken, kentte bugün de yağış beklendiği bildirildi. Öğle saatlerinde başlayan dolu ve sağanak yağmur özellikle Bağcılar, Göztepe ve Esenyurt'un Yenikent, Yeşilkent, Kıraç Merkez ve Pınar mahallelerinde etkili oldu. Birçok ev ve iş yerini su baskınına uğradı. Esenyurt'ta yaklaşık 10 dakika yağan dolu şaşkınlığa yol açarken, çocuklara da eğlence oldu. Kimi vatandaşlar dereden gelen suyun önünü kesmek için kepçe kiralayıp set yaptırdı.

YAĞMUR SAKİNLİĞİ

Aniden bastıran yağmur ve zaman zaman ceviz büyüklüğüne ulaşan dolu yüzünden İstanbullular zor anlar geçirdi. Her zamanki gibi kalabalık olan İstiklal Caddesi yağmur sonrası bir anda boşaldı. Vatandaşlardan kimisi bulduğu gazeteyi, kimi de elindeki çantasını başına tutarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Çok sayıda vatandaş tramvay durağına ve meydanda bulunan müzenin saçaklarının altına sığındı.

METEOROLOJİ UYARDI
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'un, serin bir havanın etkisi altında bulunduğunu belirterek bugün de öğle saatlerinde yağış beklendiğini belirtti. Yıldırım, yağışların dolu şeklinde olabileceğini kaydederek, "Vatandaşlarımız ani gelişen yağışla birlikte trafikte yaşanabilecek olumsuzluklar ve lokal su baskınlarına karşı dikkatli olsun'' dedi.