'Affettim yeter ki geri dön'

Koltuk değneklerine mahkûm Mehmet Recep Göksever, kendisini aldatan ve Green Card alarak ABD'de kalan karısına gazete ilanıyla 'Dön' çağrısı yapıyor

Altı yıldır koltuk değnekleri kullanan Mehmet Recep Göksever, kendisini aldatan ve yatalak annesiyle kendisini terk eden ABD'deki eşine ilanla 'Affettim yeter ki dön' çağrısı yaptı. 1973'te Ufuk Göksever ile evlenen Göksever, 1975'te trafik kazası geçirdi. İki kalçasına protez takılan Göksever'in protezleri 2003'te enfeksiyon nedeniyle çıkarıldı. Böylece koltuk değneklerine mahkûm kalan Göksever, bu dönemde eşi ile birlikte ABD'deki oğlunun yeni doğan çocuğunu görmeye gitti. Göksever, ABD'de kaldıkları süreçte eşinin kendisini aldattığını öğrendi. Göksever, geçen yıl Green Card alamadığı için Türkiye'ye dönmek zorunda kalırken, eşiyse aldığı 'Green Card' sayesinde ABD'de kaldı.

GAZETEYE İLAN VERDİ

Türkiye'ye geldikten sonra eşi ve oğlunun bir daha kendisini aramadığını belirten Göksever, alzheimer hastası olan annesi ile kalmaya başladı. Şirket ve evlerini eşinin üzerine yapan Göksever, eşinin malların yüzde 50'sini vermek durumunda olduğu için boşanmaya yanaşmadığını da anlattı. 80 yaşındaki annesi ile zor şartlarda yaşadığını ve komşularının yardımıyla hayatta kaldıklarını anlatan Göksever, son çare olarak gazeteye "Hanedan soyundan gelen yatalak annemi, engelli kocasını bırakıp giden sevgili karıcığım evine dön, Amerika'da yaptığın hataları affediyorum. Seni seviyoruz" diye ilan verdi, ama yine yanıt alamadı. Göksever, "Annem Sultan Abdulhamit'in torunu Neslişah Osmanoğlu'nun kuzenidir. Babam ise Türk Hava Kuvvetleri'nin ilk pilotlarından. Gururumdan kimseden yardım isteyemiyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN