"Anadolu Ateşi" aynı anda 3 kıtada

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 4 ayrı ekiple 3 kıtada aynı anda gösteri yapacak.

Anadolu Ateşi Grubu'ndan yapılan yazılı açıklamada, turne kapsamında Martinik Adası'nda, Paris'te, Ramallah'ta ve Antalya'da 4 ayrı grubun eş zamanlı olarak gösteriler yapacağı belirtildi.

Açıklamada, 5-8 Temmuz 2009 tarihlerinde bir grubun Karayip Denizi'nde yer alan Martinik Adası'nda, ikinci grubun Fransa'da düzenlenen ''Türkiye Mevsimi'' dolayısıyla yapılacak etkinliklerin açılışını yapmak için 4 Temmuz 2009'da Paris'teki Trocadero Meydanı'nda, üçüncü grubun ise 7 Temmuz 2009'da Uluslararası Filistin Kültür Festivali'nin açılışını yapmak için Ramallah'ta, dördüncü grubun da 2-7 Temmuz 2009 tarihleri arasında Antalya Gloria Aspendos Arena'da 'Evolution'u sahneleyeceği kaydedildi.

Açıklamada, ilk kez sahne alınacak olan Martinik Adası'ndaki ''St. Marten'' gösterilerinin biletlerinin haftalar öncesinden tükendiği, Fransa'daki ''Türkiye Mevsimi'' etkinliklerinin açılışındaki gösteri dolayısıyla Eyfel Kulesi'nin önünde dev bir sahne kurulduğu ve gösteriye aralarında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Türk ve Fransız devlet yetkililerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin katılımının beklendiği ifade edildi.

Bu arada, Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı topluluğun, kurulduğu günden bugüne 70 ülkede 2 binin üzerinde gösteri gerçekleştirdiği ve yaklaşık 11 milyon kişi tarafından izlendiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN