Balığın sırtında "Allah" yazısı

Singapur'dan satılmak üzere bir akvaryum içerisinde Didim'e getirilen bir vatoz balığının üzerinde bulunan Arapça "Allah" kelimesi görenleri hayrete düşürüyor.

Didimli işletmeci Serdar Gündoğan tarafından satılmak üzere Singapur'da getirilen ithal süs balığı olan Vatoz balığının üzerinde Arapça "Allah" yazısı, işyerine uğrayan vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.

Diğer vatoz balıklarının aksine rengi daha açık olan balığın üzerindeki yazıyı yeni fark ettiklerini belirten İşyeri sahibi Serdar Gündoğan (30) "Aldığımız bu vatoz balığı evvelsi gün Singapur'dan satılmak üzere bana getirildi. İlk başlarda durumu fark edemedik ama bu gün balığın sırtına baktığımızda Arapça "Allah" anlamına gelen kelimeyi fark ettik. İl başta biraz şaşkınlık yaşadık ama balığı gören herkes aynı şeyi dile getirdi" dedi.

Vatoz balığının diğer vatoz balıklarından farklı olduğunu söyleyen işyeri sahibi Serdar Gündoğan, "Boyu 14-16 cm uzunluğunda, Bu balıkların tanesini 40 ila 60 TL satıyorduk ama ben özel balığı satma niyetinde değilim. Vatandaşların balığı ilgisi de çok, bu durumda memnunuz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN